Wpis z mikrobloga

@Obi-Lan_Kretyni: Sebastian będzie gejem na 100% a tak w ogóle to nie będzie księcia tylko księżniczka bo niggerka będzie czarną lesbijką, a Król Tryton będzie czarnym, homoseksualnym syrenem z pejsami, który zrobił córkę zanim miał swój coming out ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SmakoszKotow

gdyby z czarnoskórej postaci zrobili białoskórą to byście jajami klaskali ze szczęścia pewnie xD

Twój argument działa w dwie strony, wyobraź sobie ból dupy czarnoskórych, gdyby z ich części kultury, powiedzmy np rapu do filmów o 2pacu czy 50cent został obsadzony na główną rolę biały mężczyzna. Przecież to byłby rasizm i wielki skandal.
  • Odpowiedz
@zabolek: Lubiłam tą bajkę, ale filmu nie obejrzę. Uważam, że największy rasizm to zacieranie różnic kulturowych. Mała syrenka to duńska postać i powinna być przykładem duńskiej kultury. Jeśli autor uważał za istotne wspomnieć o jej wyglądzie powinno się to uszanować, w innym wypadku pominął by ten szczegół i wtedy niech sobie reżyser dobiera kogo chce. Jeśli ktoś uważa, że jest za mało różnorodności niech sięga po postacie z innych kultur. Nikt
  • Odpowiedz
@Zdunn: Dzięki za zaklasyfikowanie mnie na siłę. Po prostu lepsza byłaby jak napisano ze względu na charakter opowieści np. polinezyjka, a nie pójście po korporacyjnych parytetach rasowych. W takim wypadku aktorka musi sama na siłę udowadniać,że jest dobra, a nie wybrana ze względu na parytet, którymi chwali się Disney. Lekarza też wybierasz ze względu na kolor skóry czy ze względu na umiejętności?
  • Odpowiedz
@zabolek:

Aby towarzysze nie ulegli czarowi syreniego śpiewu, zalepił im Odyseusz uszy woskiem. Sam zaś kazał się przywiązać do masztu mocnymi powrozami: „Gdybym płakał, gdybym się rwał, gdybym was prosił, żebyście zdjęli ze mnie więzy — nie słuchajcie, ale przywiążcie mnie jeszcze silniej”

I to samo powinni zrobić subskrybenci, zalepić sobie uszy woskiem i przywiązać karte kredytową do sufitu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
suqmadiq2ama - @zabolek: 

Aby towarzysze nie ulegli czarowi syreniego śpiewu, zalepi...

źródło: comment_1662806268mUMcKKKFqAQpX0PjhI8Dwa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@zabolek mi też się bardzo nie podoba że zmienili rase syrenki, ale ważniejsza jest odpowiedź na pytanie: JAKIM CUDEM JEST POD WODĄ I MA PEŁEN MAKE-UP?!
  • Odpowiedz
@djtartini1: Oj biedny, czujesz się zredukowany do swojej pokracznej logiki? Przykro mi płatku śniegu. A to tobie przeszkadza kolor skóry nie tworcom filmu. Nie rozumiesz, że czarnoskore dzieci też chcą utożsamiać się z postacią, ale dla ciebie to zbyt wiele, bo wazniejsze jest, żeby postać była takiego samego koloru skóry jak pierwowzór. Psychologia wymaga edukacji, polecam zacząć od zaraz, zawsze jest nadzieja.
  • Odpowiedz