Wpis z mikrobloga

Ale mnie bawią te wątki gdzie ludzie na reddicie starają się ustalić dlaczego LOTR:ROP przegrywa z lepszymi serialiami xD

https://www.reddit.com/r/lotr/comments/xaxsmj/amazons_1_billion_lotr_rings_of_power_is_losing/

To wielki spisek, na pewno nie fakty, że LOTR jest nudny i słaby fabularnie, od strony techniczniej tragiczny i nasrał na Tolkiena.

Przy okazji IMDB w koncu odblokowalo reviews i mamy konstruktywne wyjasnienia
https://www.imdb.com/title/tt7631058/reviews?sort=curated&dir=desc&ratingFilter=1

#lotr #ringsofpower #seriale
  • 20
@MORTAL_KOMBAT: czemu Tolkienowcy, ja nie jestem tolkienowcem i cisne beke z tego serialu.

Najwiekszy problem tego serialu jest taki, ze nawet jesli udajemy, ze to nie LOTR tylko dzielo autorskie to jego ocena nie moze przekroczyc 3/10 moze nawet 2/10. Technicznie M jak Miłosc jest lepiej zrobione. To nawet nie jest średnie czy słabe fantasy, to tragiczny serial od strony technicznej.

Jesli dolozymy ze to ma zwiazek z Tolkienem to wtedy
@MORTAL_KOMBAT: niektórzy są fanami fantastyki, inni lubią seriale różne, itd.

ja jako dzieło flmowe przeżyłbym jakąkolwiek formę fantasy od Amazonu byle zostało zrobione poprawnie technicznie. Można łatwo spojrzeć na koło czasu, zostało schejtowane, bo to sztuczne gówno, wgl nie dostosowali adaptacji do nowego medium (filmu, a raczej serialu, bo serial się jednak różni od filmu). Czasem prawie dosłowna adaptacja wychodzi (np komisk -> animowany film albo komiks -> film/serial akcji) ale
@MORTAL_KOMBAT: TLDR masz na poczatku, to ze wy oceniacie seriale 0-1, 0 jak " nie lubicie" i 10 jak "lubicie" nie oznacza, ze niektorzy nie maja bardziej obiektywnego podejscia i rozumieja troche wiecej.

Jest sporo konstruktywnej krytyki, a to ze Amazon wypuścił takiego klocka od strony technicznej to albo wielkie chamstwo Amazonu albo totalna głupota co kończy się #!$%@? ocenami.
@MORTAL_KOMBAT: mozna przeczytac kto sie zna na kinematografii xD plus pomidorow itp serwisów jest taki, ze mozna przeczytac recenzje i wyjasnienie. Wystarczy rzucic okiem i widac ze te wysokie oceny nie maja zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.

Zreszta tutaj podrzucilem link do recenzji od widzów na IMDB, ktorzy tez sie znaja, mozesz przeczytac co punktuja i dlaczego daja takie oceny. Wszystko jest dobrze wyjasnione.
@NewBlueSky: Ekstra wpisz sobie to w cv. Mnie to nie interesuje. Ja oglądam seriale dla siebie.
Po prostu tolkienowcy, hejterzy i rasiści zachowują się jak totalne zjeby przy tym serialu. Takiego szamba jeszcze nie widziałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MORTAL_KOMBAT: no to ogladaj dla siebie i nie wypowiadaj sie na tematy których nie rozumiesz.

Sa oceny rasistów ale je sie ignoruje, bo nie maja wartosci, adekwatnie jesli ktos napisze "10/10 bo LGBT" to tez ignorujesz takie opinie. Tutaj nie trzeba sie odwoływać do rasizmu czy wymyslania, bo ten serial jest jak tragiczny pilot, zwykle o takich przypadkach się słyszy po sukcesie danego serialu i jako ciekawostkę ludzie moga obejrzeć pierwsza
@NewBlueSky: no ja się zgadzam, "rasizm" w tym serialu przelewa czarę goryczy, ale to nie jest główny problem (chociaż fakt przedstawienia wszystkich np. białych elfów jako lekkich #!$%@?, a jedynego czarnoskórego elfa, jako tego powabnego, spokojnego jest irytujący) to po prostu cały serial leży i kwiczy. Sam mu dawałem coś między 4 - 5 / 10 (jeśli odcinamy się od Tolkiena, a bierzemy przez pryzmat fantasy), ale po 3. odcinku dałbym
@MORTAL_KOMBAT: +1, żałuję że kiedyś należałem do tej sekty. Jak ludzie mówią, że ten serial leży technicznie to też już dalej nie czytam xD serial to audiowizualne arcydzieło 11/10 pod tym względem. Fabuła się mega dobrze rozkręca, mega mnie interesuje wątek Halbranda, Isildura i Harfootow z Gandalfem. Dla mnie ten serial jest świetny 8/10, i w dupie mam te nieścisłości fabularne względem pierwowzoru. Tak jakby większość tych fanów nawet niema pojęcia