Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Zastanawiam się co robić w życiu i za bardzo nie mam na siebie pomysłu. Obecnie skończyłem pierwszy stopień elektrotechniki dziennie i się zastanawiam czy teraz od października nie pójść za ciosem i nie zrobić drugiego stopnia zaocznie też z elektrotechniki żeby mieć tego mgr inż. Ja wiem, że tutaj na wykopie studia nie są do niczego potrzebne no ale potem patrzę na ogłoszenia o prace i często w korpo pojawiają się wymagania dotyczące master degree i to nie koniecznie na stanowiska kierownicze. Dodatkowo wg https://ela.nauka.gov.pl/pl widać, że osoby z mgr zarabiają więcej. Myślałem o studiach zaocznych bo teraz jestem na rocznym stażu w korpo.
Jeżeli chodzi o te studia to robiłbym je typowo dla papierka bo nie bardzo interesuje mnie ten temat studiów ale zrobienie go otwiera pewne drzwi jak np. możliwość zrobienia uprawnień projektowych itd itp. Studia te wiązałyby się z dojeżdżaniem wikendami na studia do miasta wojewódzkiego i zostawania tam na noc z soboty na niedziele, ogólnie pewnie zapieprz.
Druga opcja to myślałem, żeby zrobić sobie taki gap year i zastanowić się nad tym co będę chciał w zyciu robić. Pójść do szkoły językowej/ na jakieś lekcje zeby zacząć komunikatywnie ogarniać angielski, zrobić sobie jakieś szkolenia, może prawko C+E XD, spróbować może coś pobawić się w programowanie a nóż widelec zostanę programistą15k. Tylko problem tu jest taki czy po roku przerwy od studiowania będzie mi się chciało wrócić na studia bo coś mi się wydaje, że może być ciężko. Jedyny plus taki, że przez gap year może bym wymyślił coś innego niż ta elektrotechnika i poszedł na drugi stopień np na coś innego, jakaś elektronika i telekomunikacja, infa etc. Sam nie wiem. Co sądzicie mirki? Co robić w tym życiu?

#studia #studbaza #pracbaza #praca #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631dcfeba08746cacf444d5c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: widać że nie wiesz co chcesz robić i że chyba za bardzo nie idziesz w to co cię jara, skoro masz myśli od robienia kolejnych studiów, przez szkolenia językowe, po robienie C+E i szczanie na koło xD
chciałbym ci powiedzieć coś więcej, ale sam mam podobny problem - chciałbym znaleźć w życiu coś, co nawet jeśli nie sprawiałoby mega satysfakcji, to chociaż by mnie nie męczyło psychicznie i fizycznie +
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: uprawienia budowlane to proszenie się o dodatkowy stres. U mnie w firmie kilka osób na 70 inz elektryków ma upraenienia i czasem dostawali takie projekty do podpisania, którymi się nie zajmują, np linia napowietrzna, rezygnują z pracy i idą gdzieś indziej, sam mam tylko inzynierke, mgr nie oddałem pracy i żyje jakos, choć mam to sygnalizowane w pracy,że kiedyś dojdę do ściany płacowej, uprawnień nie mam zamiaru robić,bo osiwieje (
  • Odpowiedz