Wpis z mikrobloga

Which statements are true regarding a daemon? (Choose three)

A.
The user that launched the daemon will control what the daemon does based on the user's input.

B.
A daemon process is launched by the system.

C.
A daemon will wait for some event to occur to trigger action on the part of the daemon.

D.
A daemon process is associated to the system terminal.

E.
A daemon process is associated to
  • Odpowiedz
Assuming the default value for umask, which statements regarding permissions are true? (Choose two)

A.
The permissions on new directories would be set to 755.

B.
The permissions on new files would be set to 644.

C.
The permissions on new files would be set to 444.

D.
The permissions on new files would be set to 754.

E.
The permissions on new directories would be set to 666.

F.
The permissions
  • Odpowiedz
ogólnie wszystkiego po trochu. Egzamin sprawdza każdą część kursu a jest ich 12. Generalnie uruchomienie systemu, lifecycle poszczególnych dystrybucji suse, zarządzanie RAID i filesystemami, siecią, procesami, crontab, wszystkie rzeczy których na codzień z reguły nie używasz albo skonfigurujesz raz i zapomnisz xD pytania niestety są dosyć szczegółowe
  • Odpowiedz
@nieprzepuszczalny: to tak na pierwszy rzut oka to jakiś gówno egzamin, z pytaniami nawet nie z samego linuxa (są tam i FSy i inne rzeczy i jest mocne założenie, że konkretne distro jest używane) , z niedokładnymi odpowiedziami (w jednym pytaniu brakowało mi poprawnej odpowiedzi), na którym ktoś trzepie kase ... ale i tak życzę powodzenia ;)
  • Odpowiedz
@ulises no przyda się, dzięki. Z dobre dwa tygodnie uczyłem się z samego podręcznika więc mam nadzieje, że te 70% się uzbiera

@solarisYob: scenariusze są różne - w najlepszym wypadku obcięcie premii półrocznej i wstrzymanie awansu do czasu uzyskania certyfikatu z dowolnego linuxa za który firma już nie zapłaci do wypowiedzenia w najgorszym
  • Odpowiedz
Dla zainteresowanych - nie zdałem. Pytania były szczegółowe, dot. Przede wszystkim teorii, znajomosci komend było mało a niektóre pytania pokrywały do z tymi z sieci. Miałem jakoś 65% wiec blisko było. Wykupuje egzamin jeszcze raz z prywatnej kieszeni
  • Odpowiedz