Wpis z mikrobloga

Brawo Zboralski z BRD24 Ty ignorancie. Nakręciłeś gównoburze i dzisiaj miałem pierwszą próbę rozjechania na przejeździe rowerowym przez samochodziarza. Jadę prosto drogą rowerową, gość skręca w prawo, wjeżdżam na przejazd a gość nawet nie myśli żeby się zatrzymać tylko jedzie na mnie z klaksonem. W ostatniej chwili się zatrzymałem, gość otwiera szybę i piłuje mordę że już nie mam pierwszeństwa i że jestem ch***jem( ͡° ͜ʖ ͡°) Brawo Zboralski! Dzięki Tobie w świat poszło: "rowerzysta nie ma już pierwszeństwa" i to wystarczyło, bo kto by analizował kiedy nie ma a kiedy ma to pierwszeństwo. Nie ma i uj.
#polskiedrogi #rower #motoryzacja #polska
  • 14
@ruphert: Użył clickbajta z caps lockiem "ROWERZYSTA NIE MA JUŻ PIERWSZEŃSTWA" - i to podchwyciły wszystkie media głównego nurtu, ludzie piszą o tym nawet na jakiś grupach na FB że w końcu dowalono pedalarzom. Ludzie czytają nagłówki, nie zagłębiają się w tematykę, nie ma pierwszeństwa i koniec.
r.....j - @ruphert: Użył clickbajta z caps lockiem "ROWERZYSTA NIE MA JUŻ PIERWSZEŃST...

źródło: comment_1662978326r1Z5jcBsY4OAdMDlKXbbes.jpg

Pobierz
@rcgnzkvj: cmentarz jest pełen tych co mają pierwszeństwo. Slyszales o zasadzie ograniczonego zaufania? Jak można zakładać że każdy będzie przestrzegał przepisów, czy nie jedzie jakiś #!$%@? itp. ja zawsze zwalniam przed przejazdami jak trzeba to się zatrzymuje nawet jak mam zielone światło, aby się upewnić czy kierowca mnie widzi i hamuje przed przejazdem.

I widzisz i ja na Twoim miejscu bym takiej sytuacji nie miał a Ty miałeś.
a ty jak typowy rowerzysta miałeś włączoną nieśmiertelność i pakowałeś się pod kola


@Adasi: No jak widać nie wpakował się.

cmentarz jest pełen tych co mają pierwszeństwo. Slyszales o zasadzie ograniczonego zaufania?


@r5678: A ty rozumiesz na czym ta zasada polega? Właśnie na tym, że zakładasz że inni przestrzegają zasad ruchu drogowego. Ta zasada właśnie na tym polega, że możesz założyć że jak masz pierwszeństwo to nie musisz się zatrzymywać
@rcgnzkvj: no i dobrze zrobił, jeżeli nie jesteś na tyle inteligentny żeby zrozumieć że w starciu z samochodem twoje szanse na przeżycie są minimalne to nie powinieneś dalej marnować zasobów na tej planecie.

Slyszales o zasadzie ograniczonego zaufania? Jak można zakładać że każdy będzie przestrzegał przepisów,


@r5678:

Ale to jest właśnie zasada ograniczonego zaufania:

Art. 4. [Zasada ograniczonego zaufania (zasada względnej ufności)]

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.


https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-4