Wpis z mikrobloga

#ekspresdokawy #kawa
Hej, szukam ekspresu dla siebie z następującymi wymaganiami:
- max 3k PLN
- robię 2 kawy max dziennie
- głównie latte i inne mleczne odpowiedniki
- żeby wymagał ode mnie jak najmniej uwagi, czyli wszystkie systemy samoczyszczące są wskazane
- i czyszczenie było proste

Na oku mam https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-philips-ep5446-70-latte-go ale nie wiem czy ten system spieniania mleka rzeczywiście jest łatwiejszy w czyszczeniu od zwykłej rury
  • 24
  • Odpowiedz
@oneciabatta: Coś taniego z cappucinatorem. Dwie kawy dziennie, to szkoda kupować jakiś kombajn. Melita latticia ma zintegrowany spieniacz. Ich płukanie jest proste, nie robisz tego za każdym razem i nie kosztuje dużo, a wystarczy na długi czas przy takim użyciu.
No i jest wąski.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Nie ma podanej konkretnej liczby dni

W resztkach mleka w ciągu kilku dni mogą tworzyć się drobnoustroje szkodliwe dla zdrowia. Dlatego należy regularnie czyścić moduł mleka i pojemnik na mleko
  • Odpowiedz
@Kulek1981: żeby nie było ja nie mówię, że to jest złe, tylko tak jak napisałem w opisie szukam czegoś co będzie ode mnie wymagało najmniej uwagi i chcę być świadomy co muszę i jak często robić żeby ten sprzęt utrzymać w dobrym stanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@oneciabatta: Chciałem pokazać ogólnikowo. One są tak robione, by nawet babcia na emeryturze, potrafiła je wyjąć i wymyć. Obrazek ma dużo linii i dlatego wygląda strasznie. A serio to jest dosłownie minuta płukania raz na miesiąc. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz