Wpis z mikrobloga

  • 83
#wojna #ukraina #polska #wojsko #rosja

Na jesieni rozpoczną się w 18 Dywizji Zmechanizowanej testy nowego prototypowego umundurowania, kamizelek balistyczno-taktycznych i hełmów mające na celu weryfikację ich trwałości i funkcjonalności, w tym ergonomii i właściwości termicznych, w różnych warunkach atmosferycznych.

Testy będą obejmować wzory wybarwienia w czterech wariantach: wiosna-lato, bezśnieżna jesień-zima, śnieżna zima i teren zurbanizowany. Wyniki dadzą również odpowiedzi w zakresie ewentualnej potrzeby i zakresie modyfikacji wzorów.

Jak podkreślił na Twitterze rzecznik, testy nowego prototypowego umundurowania, kamizelek balistyczno-taktycznych i hełmów mają na celu weryfikację ich trwałości i funkcjonalności, w tym ergonomii i właściwości termicznych, w różnych warunkach atmosferycznych.
ArtBrut - #wojna #ukraina #polska #wojsko #rosja

Na jesieni rozpoczną się w 18 Dywiz...

źródło: comment_1663003014SFgI0kVCKKS0iiRAbVr48C.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Yanekk99 Ja tam od kilku lat wspierałem kamuflaż MAPA, ale byłem świadomy, że ona nie wejdzie do służby w WP. Rozwój wzoru WZ, to był pewniak i w sumie, to mi się podoba. Nosiłbym ()
  • Odpowiedz
@MostlyRenegade: Przecież takie nowości to w WP testują dzbany ze sztabów.I to nie heheszki.Do wojska powoli wchodzą koszulki polo.Zgadnijcie kto je tego lata nosił jak były upały po 35 stopni.No oczywiście nie że szeregowi którym w mundurach pot po dupie leciał od samego stania.Testowali je oficerowie którzy siedzą sobie w sztabie a najdalej gdzie idą to na palarnie
  • Odpowiedz
@ArtBrut: To bardzo ważne informacja dla Wojska Polskiego ponieważ chodzi o testy nowego prototypowego umundurowania, kamizelek balistyczno-taktycznych i hełmów mające na celu weryfikację ich trwałości i funkcjonalności, w tym ergonomii i właściwości termicznych, w różnych warunkach atmosferycznych.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@entropy_
"Kamizelka jest modularna i można ją szybko dokompletowywać w kierunku wariantu cięższego zapewniającego zwiększony zakres osłanianej powierzchni i wyższy poziom ochrony"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ArtBrut: czy wariant cięższy o zwiększonym zakresie osłanianej powierzchni również przejdzie weryfikację trwałości i funkcjonalności, w tym ergonomii i właściwości termicznych, w różnych warunkach atmosferycznych?
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@entropy_ Wejdę w rolę Pana Płatka.
Wariant cięższy o zwiększonym zakresie osłanianej powierzchni również przejdzie weryfikację trwałości i funkcjonalności, w tym ergonomii i właściwości termicznych, w różnych warunkach atmosferycznych
  • Odpowiedz