Wpis z mikrobloga

##!$%@?
Nie chcę być już osobą w kryzysie #!$%@?.
W którym miejscu najłatwiej przerwać krąg złych nawyków napędzających epizody depresji? Mój wygląda tak:
Budzik 4, 4:30, 5 -> wstaje o 7 -> szykowanie do roboty na złamanie karku -> w drodze do roboty zakupy w biedrze (zapiekanka lub pierogi i serek czekoladowy) -> 8-16 praca -> 17 herbata i brak siły na zrobienie obiadu -> internet -> 18 przysypiam na siedząco z myszką w ręce -> 19 budzę się głodny i z bólem karku -> biedra, czipsy ostre tortilla, czasem piwo -> internet -> 22 prysznic i do wyrka -> internet do 24

Mój typ to spanko w okolicy 21 ale i tak będzie ciężko nie ruszać telefonu.
  • 13
@ZaQ_1: Naszykuj się do roboty wieczorem i ustaw sobie budzik na 7:30. Zakupy w biedrze zrób po pracy - zakupy na 3 dni. O 17:30 drzemka 24 minuty (z budzikiem) i normalnie robisz obiad. Internet do 23:00, prysznic i do wyrka na #swiadomysen

300 zł za poradę płatne przelewem ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@ZaQ_1: Gdybyś zasypiał o 20, to wstawanie o 4 miałoby jakiś sens. A tak to tylko niepotrzebnie się męczysz :(
Na pewno słyszałeś o rytmach dobowych, o wpływie snu na regenerację całego organizmu i układu nerwowego. O tym, że już nawet najmniejsza deprywacja snu negatywnie wpływa na mózg i jelita. O tym, że brak regularności snu zubaża nasz mikrobiom jelitowy i w konsekwencji cierpi także oś jelito-mózg. Albo o tym, jak
@ZaQ_1
Niestety organizmu nie oszukasz. Jak śpisz po 4h to organizm jest wycieńczony i przez to nie pozwala Ci na wymagające wysiłku czynności. Jest w trybie oszczędzania energii i przez to tyle przesiadujesz w internecie zamiast zrobić coś pożytecznego. Musisz wybrać co dla ciebie lepsze i bedzie ci latwiej w tym wytrwać: chodzenie wcześniej spać czy późniejsze wstawanie. Niestety nie da rady mieć obu rzeczy.

Ograniczenie węgli prostych też by się przydało,