Wpis z mikrobloga

2239 + 1 = 2240

Tytuł: Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem
Autor: Mikołaj Sokół
Gatunek: sport
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788382106275
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 608
Takiego przekrojowego tytułu w języku polskim o historii F1 nie mógł napisać nikt inny niż Mikołaj Sokół. Znajdziemy tutaj wszystko, z czego (Nad)Redaktor jest znany - imponująca wiedza historyczna i techniczna, do tego wartki i przyjemny styl. Całość jest bardzo dobrze wydana, uzupełniona o dobrej jakości zdjęcia. Autor opanował też sztukę czytania w myślach - gdy mignęło mi, że warto byłoby opisać jakieś zjawisko/wydarzenie, to magicznie pojawiało się ono na następnej stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po lekturze czułem jednak pewien niedosyt. Po pierwsze chciałoby się więcej - nawet gdyby pozycja miała z 1000 stron, nie traciłaby na jakości. Nie do końca odpowiadała mi też forma snucia opowieści. Autor wychodził od konkretnego wyścigu na konkretnym torze i wokół tego budował historię - opis całego sezonu/sezonów, ciekawostki techniczne, słowo o przepisach itd. Stąd też czasem zdarzały się powtórzenia a i czasem odjeżdżaliśmy dość daleko od punktu wyjścia.

Nie są to jakieś istotne wady, bardziej rzeczy które przeszkadzały mi w odbiorze całości. Z racji mojego subiektywizmu, jak ktoś da tej książce jedną gwiazdkę więcej, to nie będę specjalnie polemizował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #sport #f1 #sportbookmeter
user48736353001 - 2239 + 1 = 2240

Tytuł: Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 So...

źródło: comment_166308269005JQRqQ9upeqJpCeuLyio0.jpg

Pobierz
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (5 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: biografie, wspomnienia
Liczba stron książki: 608

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-09-04 - Użytkownik 19karol90 ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-04-23 - Użytkownik pan_kleks8 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »