Wpis z mikrobloga

Mam taki problem że nie działają mi tylne światła przeciwmgielne i nie wiem jak to ugryźć.

- włącznik sprawny, zapala się nawet kontrolka na liczniku
- prąd dochodzi bo przeciwmgielne są razem z pozycyjnymi jako żarówka dwu włóknowa, pozycyjne oczywiście świecą.
- żarówki obie są nowe
- bezpiecznik jest cały
- kable idące do skrzynki bezpieczników też są całe, nic nie jest urwane ani przerwane, jak również mierząc miernikiem w miejscu po bezpieczniku prąd jest jak się włączy

światła te nie działały nigdy, tzn jak kupiłem auto to było to nie sprawne jak oglądałem przy zakupie. Nie, że chodziły ale coś się zepsuło i przestały tylko od początku nie działało.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to i tak spróbować założyć nowy bezpiecznik mimo że ten co jest, jest cały, ale więcej pomysłów nie mam. Ktoś coś?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
@r5678
1. Zazwyczaj z pozycyjnymi jest stop jeśli jest żarówka dwuwłóknowa
2. Zazwyczaj przeciwmgielne jest tylko po lewej stronie
3. Sprawdź czy masz zasilanie na każdym pinie w lampie oprócz masy oczywiście jednej wspólnej dla całej lampy.
4. Czy masz hak?
Inna żarówka i inny przewód doprowadzający prąd do niej.


@Kacpoo:
@Wiskoler_double:

Umiejscowanie przeciwmgłowego zależy do samochodu. W aucie o którym mowa przeciwmgłowe są z pozycjami i za przeciwmgielne robi drugie włókno. Stop ma jedno włókno i osobne miejsce w lampie.
W drugim samochodzie pozycję mam ze stopem na dwóch włóknach a przeciwmgłowe ma osobne miejsce i jest jednowłóknowa.

4. Czy masz hak?

Tak, posiadam hak

3. Sprawdź czy masz zasilanie
@trx87: jest jeszcze jedna opcja, przeglądam sobie instrukcje i był zapis że gdy ciągnie się przyczepę z lampami przeciwmgielnymi, to tylne światła przeciwmgielne (te samochodowe) się nie świecą, a mam hak. Więc może przy tej wtyczce do przyczepy coś się pokrzaczyło.
@r5678: to , że na liczniku pojawia się kontrolka przeciw mgielnych to nie znaczy , że włącznik jest ok .
Napięcia na wtyczce od lampy wystarczy sprawdzać .

Z tego co pamiętam to fabia 1 , a tam od przeciwmgielnych jest p21w/4w , a od pozycyjnych tylnych to p21/4w to są dwie różne żarówki.