Wpis z mikrobloga

@19ludwik91 popieram. Ostatnio taki jeden z pierdzącym na maksa wydechem zaczął sobie robić przejażdżki około 23 przez osiedle... Moje kilku msc dziecko go pozdrawia! Wczoraj chwilę jechałem za jegomościem, który miał dwa nieprzepisowe wydechy - nie słyszałem w ogóle swojego motocykla (sic!)

Będąc na jeździe testowej pewnej marki mieli sztukę z bardzo fajnymi ale podejrzanymi wydechami. Aż zapytałem czy nadają się na drogę "tak tak oczywiście wszystko legal". Podchodze i oglodam a
@DzorDzoneRRo: kupiłem nawet dwa zestawy (dwu rurowa cobra w chopperze), ale poprzedni właściciel coś kombinował w wydechu (podejrzewam jakieś druciarstwo / prucie w celu modyfikacji nie tyle glosnosci co samego dźwięku) i oba nie wchodzą choć pasują na szerokość. Bez prucia by się nie obędzie.

@19ludwik91: zmodyfikować sam wydechu nie umiem a nie stać mnie w tym sezonie na 2.5k wydatku na nowy wydech a chciałbym jeszcze pojeździć póki nie
@11mariom: no nie wiem, czy "często limity są grubsze niż na ulicy". Szybkie sprawdzenie google dosłownie 2min i:
Tor Poznań:
- pomiar statyczny (jak dotychczas) - limit 98 dB/A
- pomiar dynamiczny (który testowaliśmy już w tym sezonie) - limit 98 dB/A.

Tor Silesia Ring:
Na terenie toru obowiązuje limit głośności na poziomie 100 dB.

Tor Łódź:
Samochody - limit głośności ustalony jest na 98dB
Motocykle - seryjny i homologowany wydech,
@KinkyFish: dzięki Mirku! Udało się, bez kombinacji z diagnostą udało się ściszyć zmywakami wydech i przeszedł badanie. Koszt modyfikacji 10 zł :) Póki co wydaje się że motor działa poprawnie więc do końca sezonu pewnie już je tam zostawię.

Jutro będę w warsztacie to zapytam, bo ponoć jest gość co robi db killery pod wymiar.
@persona-dafta: a w jakich warunkach na Poznaniu to masz? Do dynamiczny to nie jest przy połowie prędkości obrotowej mocy maksymalnej ;)

UWAGA: limit głośności motocykla na torze to 98dB (głośność będzie sprawdzana dynamicznie przez cały czas trwania imprezy) !