Wpis z mikrobloga

@moll: a czemu niby utrwalac zla nazwe? Tym bardziej ze w swiecie grzybow poslugiwanie sie nazwami zwyczajowymi jest bardzo niewskazane ze wzgledu na to, ze nazwy zwyczajowe potrafia w roznych regionach oznaczac rozne grzyby. Typ prosi o identyfikacje, nie znasz sie to sie nie wypowiadasz, proste.
@marksizm-kulturowy: sama dowiedziałam się dobrej, więc jednak lekcja wyciągnięta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przynajmniej nie pomyliłam z czymś niejadalnym, więc przynajmniej pod tym kątem identyfikacja prawidłowa, bo się op nie struje jak mu ktoś powie, że to zajączek i może go spokojnie zjeść
@moll: bardziej to byla uwaga do ciebie zebys sie nie bawil w idenfyfikacje jak sie nie znasz. Widzialem przy poprzednim ktoryms wpisie na tagu, ze chlop wstawil muchomora czerwieniejacego i mu napisales, zeby #!$%@? do smieci, prawdopodobnie nie majac pojecia co to za grzyb.
@marksizm-kulturowy: napisałam tak, bo skoro ktoś nie umie sobie bezpiecznie czegoś przyrządzić, to nie powinien zbierać. I tam się nie rozchodziło o niepoprawną identyfikację, tylko obróbkę zebranego grzyba.

Znam więcej gatunków potencjalnie jadalnych niż sama zbieram, a części nie zbieram właśnie dlatego, że nie wiem jak później je przyrządzić, żeby się sraczki nie nabawić. I tam też była taka konkluzja, a nie że gatunków nie rozróżniam.

Po prostu jestem za tym