Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@robertx: jak widać opłacało się wydać 90kpln na pompę, żeby płacić teraz jak za węgiel. Gdzie ja żyję, ciągle tylko pisowskie #!$%@? patrzą skąd kasę #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Viado: no ja wydałem prawie 90kpln na odwierty 360mb, kolektor, pc, zasobnik, bufor, orurowanie, pompy, zawory etc. I to pompę brałem z bardzo dobrym rabatem instalatora 42 procent taniej niż katalog.
  • Odpowiedz
@asasello: na bogato pojechałeś. Mi zrobili wycenę PC (powietrze-woda) na ponad 30k i FV też ponad 30k i w tym momencie podziękowałem za to rozwiązanie. Na szczęście obowiązywały mnie poprzednie WT. Poszedłem w pellet i może za kilka lat, jak będą fajne dotacje, to przejdę na gruntową PC.
  • Odpowiedz
@asasello: mój brat załapał się na dotacje (miał kilkuletni piec na ekogroszek) i za gruntową PC z pionowymi odwiertami oraz fotowoltaikę zapłacił w tym roku trochę ponad 70k za wszystko.
  • Odpowiedz
@asasello: mi też nie należała się żadna dotacja, dlatego postawiłem na tanie rozwiązanie (pellet), z nadzieją że za kilka lat szury ekologiczne dalej będą bić pianę o środowisko naturalne. Wtedy skorzystam z dotacji na wymianę źródła ogrzewania. A kasa, którą teraz oszczędziłem rezygnując m. in. z fotowoltaiki, inwestuję i dzięki temu mam środki na, np. opłacenie rachunków za prąd.
  • Odpowiedz
Ale oni jeszcze musieli wydać 30k na pompę ciepła


@Viado: dotacje są spore. U mnie wpadło np 22,5k dotacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeszcze z ulgi termomodernizacyjnej coś tam uszczupli się podatku.
  • Odpowiedz
@Mateos2 też mam tą taryfę.... średnio mi teraz kwh wychodzi 50 gr. Bo 80 procent zużywałem w tanich godzinach.
W godzinach szczytu prąd kosztuje mnie 1.2 zł, więc pewnie teraz w tych godz dowalą 4 zł xd
Ale żadnych prognoz nawet bez pierdzielenia jarka jeszcze nie widziałem na przyszły rok.
  • Odpowiedz