Wpis z mikrobloga

#koszykowka #sport

No dobra, zebrałem trochę myśli, więc parę przelewam, ale chaos raczej:

1. Do "nowych kibiców dyscypliny":
- było +23 -> -5 -> +8 to nie jest żadne XD, tak wygląda koszykówka, której nie oglądacie, to sie dzieje w kółko na każdym poziomie, runy 10-0 to standard, trudno znaleźć mecz w którym nie robi się 10-0 w 3 minuty gry na jakimś etapie
- wyjście z grupy to był sukces kadry pogrążonej w kryzysie, pokonanie Ukrainy w 1/8 było niespodzianką, pokonanie Słowenii, mistrzów Europy to sensacja hmm dekady w reprezentacyjnym baskecie w Europie. Ostatnią niespodzianką w strefie medalowej (jedyną w XXI wieku) była Macedonia w 2011 pokonująca Litwę
- nie, Słowenii za dużo nie dolegało, Doncicia ciągle coś boli i grymasi, wypadł im Zoran Dragić, powiedzmy 6 zawodnik, to wszystko
- drabinka nie była nadzwyczaj trudna, ale to nie tak że grupa była słaba, Finowie byli rewelacją, z Serbami i tak przegraliśmy, to bez znaczenia, Ukraina miała być czarnym koniem i wygrywała z Włochami, Słowenia była jednym z faworytów. No z kim mieli te mecze grać? Jak nie trafisz do grupy śmierci (a taka była jedna) to grasz albo z dobrymi zespołami, albo ze średnimi, a nie ciągle z faworytami :)

2. Mecz:
- +23 w pierwszej połowie ZAWSZE robi potem problemy, zawsze z tego +23 (+19 do przerwy) potem robi się +8 czy +10 i ten moment w połowie tej największej przewagi jest bardzo ważny. My byliśmy w chmurach w tym momencie, toteż zrobiło się -5. Ta pierwsza połowa była nieważna, najważniejsze minuty zagraliśmy w końcówce 4q - wiele zespołów nie podniosło by się po takim rollercoasterze, za to większość zespołów do niego doprowadza. To naprawdę coś dużego, szczególnie że to ostatnie odwrócenie wyniku było już w 4q
- Ponitka - all-Eurobasket team nie naciągany - patrząc na to gdzie wylądowaliśmy w turnieju, to nie ma tu lepszego niskiego skrzydłowego. On ma średnią linijkę 15-6-7, w koszykówce europejskiej, nie mówiąc o reprezentacyjnej (jeszcze trudniej) to jest kosmos
- Sokołowski gra basket swojego życia, aż szkoda że będzie siedział drugi rok w środku ligi włoskiej, bo po tym turnieju ktoś poważniejszy mógłby zerknąć w jego stronę, wyłącza skrzydłowych rywali jednego po drugim (pamięta ktoś Avdiję?)
- Dziewa - cichy bohater tego meczu, który na turnieju zbiera dużo frycowego. To paradoks że gość daje najwięcej w najtrudniejszym (nie koszykarsko, ale emocjonalnie) meczu. Podobnie Zyskowski, który zrobił więcej niż przez cały turniej dotychczasowy.

3. Francja
- nie wiem, to nie jest tak że jak pisze że mamy małe szanse to z automatu musimy przegrać wysoko. Mamy małe szanse, tak jak ze Słowenią. Jakbym miał postawić na mecz dobytek to zastanawiałbym się 2 sekundy, natomiast TO NIE JEST SERIA. W serii można wygrać 1 mecz i przegrać 1-3 czy 1-4. W single elimination można wszystko w 40 minut. Serii nie wygralibyśmy ze Słowenią nawet bez Luki.
- obok Hiszpanii lgnie do Francuzów łatka że są nudni i grają nijaki basket, jednocześnie mecze fazy pucharowej przepychali w końcówkach głównie dzięki błędom rywali. Nie mają najlepszej reputacji, gorszą niż Słowenia (z wczoraj) na pewno. Ale to klasowi zawodnicy i mądry trener

4. Eurobasket:
- nie pamiętam lepszego, a bardziej lub tylko trochę mniej bardzo oglądam wszystkie od 1997, czyli dwunasty czy tam trzynasty
- Niemcy idą na mistrza
  • 14
Podobnie Zyskowski, który zrobił więcej niż przez cały turniej dotychczasowy.


@cult_of_luna: Zyskowski finalnie się odkuł w meczu, ale chyba najgorszym zawodnikiem w naszej drużynie był w tym meczu Michalak (pomińmy drobny epizod Olejniczaka).


- Dziewa - cichy bohater tego meczu, który na turnieju zbiera dużo frycowego. To paradoks że gość daje najwięcej w najtrudniejszym (nie koszykarsko, ale emocjonalnie) meczu. Podobnie Zyskowski, który zrobił więcej niż przez cały turniej dotychczasowy.


Dziewa to
@cult_of_luna: Ten turniej pokazuje jedno. Koszykówka to gra zespołowa gdzie jedna gwiazda nie jest w stanie sama wygrać meczu. Serbia mając MVP NBA Jokicia, plejadę świetnych zawodników z Euroligi i trenera który doprowadził ich do złota w 2002 r. odpada w 1/8 finału, Grecy z wielkim Giannisem odpadają w 1/4, Słoweńcy z Donciciem też. Jest to chyba najbardziej emocjonujący i najlepszy Eurobasket który oglądam. Same półfinały też ciekawe, bo Francuzi i
@cult_of_luna: Francuzi to chyba najbardziej niewygodny dla nas rywal. Oni są strasznie atletyczni. Nam nie wychodzi taka gra zazwyczaj. A co do Słoweni to bez Doncica i Dragica, który już teraz na 100% skończy karierę to jest przeciętna europejska drużyna. Oczywiście sa jeszcze Prepelic,Blazic,Tobey,Cancar, ale reszta ławki jyz dużo słabsza.
@cult_of_luna: Dziewa to dla mnie cichy bohater. Z nim na parkiecie byliśmy +23, a końcówkę zagrał tak jakby siedział od dekady w NBA.
Za to w kwestii runów +10, to od kiedy Curry na nowo zdefiniował rzuty za 3, nawet odrobienie 20 punktów nie jest czymś unikalnym.
@cult_of_luna: A ja tak z innej beczki. Bo zawsze lubiłem koszykówkę, ale jestem takim trohę januszem tegoż sportu i chciałem zapytać czy może robiłeś, albo ktoś na tagu #koszykowka albo #nba robił jakiś słowniczek z rozpiską pozycji i takich podstawowych taktyk w koszu? Bo mnie to bardzo ciekawi, a zawsze jak coś znajdowałem w necie, to się okazywało, że nadaje się to raczej dla kogoś, kto ma już podbuowę z trenowania