Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
Gdyby na moście nowohuckim bariera oddzielająca pas ruchu od chodnika była innego rodzaju, zrobiłoby się znacznie więcej miejsca dla rowerzystów. Obecnie ciężko się minąć z kimś z drugiej strony.

Ktoś wie, gdzie mogę to zgłosić? Jakiś oficer rowerowy jeszcze istnieje? Bo zdmk raczej odrzuci pomysł z petycji. #krakow #rowerowykrakow
Pobierz
źródło: comment_1663222322J5UUx2V8ZqQ5Gvwnr5y5VB.jpg
  • 67
Zwężanie jezdni po prostu - jeżeli nawet są jakieś pozytywy to kosztem możliwości przejazdu karetki i wozu straży pożarnej a na to nie można sobie pozwolić.


@WyslijNaPwUlubionegoMema: ależ skąd, wąski pas ruchu i przestrzeń wyłączona z ruchu w tym przypadku. Albo bus pas z dopuszczonym ruchem rowerowym jeżeli to na zdjęciu to jest faktycznie chodnik. Rozwiązane trzy problemy kilkoma znakami i puszką farby
ja napisałem

zwężanie jezdni na rzecz pasu serwisowego - jak najbardziej tak!


Ty napisałeś:

wąski pas ruchu i przestrzeń wyłączona z ruchu w tym przypadku


czyli w tej kwestii się zgadzamy.

Co do kwestii zamiany chodnika na buspas to wywołał delikatny uśmiech, ale z czyjejś niewiedzy nie można się śmiać ;). Za pomocą puszki z farbą nie zmienisz parametrów nośnych mostu.

@Nie_znany:
@DerMirker ten znowu swoje pomysły genialne wyciąga, zmniejszyć prędkość w jednym z nielicznych sprawnych ciągów komunikacyjnych, z dobrą stała przepisową prędkością przejazdową na rzesz rowerzystów bo hurra bura nie mogą pedałować, skoro nie ma tam ścieżki wskocz na ulicę legalnie, a hitem jest że mieliby dla rowerzystów zdjąć bariery energochłonne bo geniusz uważa że auta mogą wpadać do Wisły w razie czego :-D