Wpis z mikrobloga

Jakby były obowiązkowe tablice na rowery to musiałbym kogoś wynająć by przesyłał filmy z łamaniem przepisów przez rowerzystów bo sam bym nie dla rady xd
@zielu14: @sylwke3100: @kuraku: @melba: @echelon_: Jeszcze dorzucę swoje trzy grosze, ta statystyka pokazuje tylko - wypadki. Chyba normalne jest to, że samochody będą dominować w tej statystyce, ze względu po pierwsze na liczbę km jakie robią samochody, ze względu na wagę i prędkość, a trzecia myślę ważna sprawa to pytanie: ile kolizji spowodowanych przez rowerzystów jest odnotowywanych?

Sam kiedyś byłem świadkiem, jak chociażby rowerzysta śmignął z parku
@haosek: i tak, i nie. Jest słuszność w tym, co piszesz, ale gdy sprowadzimy temat do wspólnego mianownika, to dysproporcja nadal istnieje. W zeszłym roku doszło do ponad 3 tysięcy wypadków z udziałem rowerzystów, około 1200 z nich spowodowali rowerzyści, a około 1700 kierowcy samochodów osobowych (wydaje mi się, że ciężarówki były liczone osobno i spowodowały 200). Czyli nawet wtedy winni są głównie kierowcy samochodów osobowych. To pokazuje, że jest coś
@kuraku: Ja nie mówię, że kierowcy samochodów są święci i idealni. Mówię, że kierowcy samochodów siłą rzeczy muszą dominować w statystykach wypadków (zakładam, że większość sytuacji, które powodują rowerzyści kończą się jako "kolizje").
A druga sprawa, że uważam, że rejestracje czy OC dla rowerzystów - to nie są wcale takie głupie pomysły. Taka jest prawda, że kierowcy samochodów to często debile, ale to odbicie społeczeństwa, gdzie rowerzyści to też często debile.
3 tysięcy wypadków z udziałem rowerzystów, około 1200 z nich spowodowali rowerzyści, a około 1700 kierowcy samochodów osobowych (wydaje mi się, że ciężarówki były liczone osobno i spowodowały 200). Czyli nawet wtedy winni są głównie kierowcy samochodów osobowych


@kuraku: ale kierowców jest znacznie wiecej niż rowerzystów, wiec z tego by wychodziło odwrotnie. Czyli kilkukrotnie (albo i kilkunastokrotnie) wieksza grupa powoduje powoduje 1.5x więcej wypadków, procentowo wiekszy odsetek rowerzystów powoduje wypadki niż