Wpis z mikrobloga

Mam PC oraz laptopa i potrzebuję dostęp zdalny do tego pierwszego z poziomu laptopa. Niesety PC nie ma Windowsa Pro tylko Home, więc RDP odpada. Wymyśliłem, że może VNC da radę. Schemat byłby taki: łączę się do serwera VPN, który stoi u mnie w domu (postawiony na NAS'ie) i potem za pomocą VNC klient do serwera VNC, który byłby na PC. Jednak potem zacząłem czytać i okazało się, że VNC nie ma żadnego szyfrowania (RealVNC ma, ale jest płatny) a nie chciałbym, żeby jakiś hakier przejął mój komputer. I dodatkowo nie wiem, który VNC wybrać: TightVNC, UltraVNC, TigerVNC, to podobno takie najpopularniejsze. TeamViewer odpada bo płatny (często wyrzuca komunikat, że wykorztsuje go jako korporacja i wymusza zapłacenie za liccencję). Tego połączenia potrzebuję raz w tygodniu, pojedyncza sesja będzie trwała 5-6 godzin.
#informatyka #komputery #pracazdalna #windows
  • 7
@Microsoft-Office: kilku godzinnych sesji nie miałem, ale przesiadłem się z TW, bo już mnie wkurzał. Limitowal długość połączeń do 1 minuty, z przerwami na 10 xD
@_kapsel: RDP jest bezpieczny pod warunkiem, że używasz VPN-a, a nie wystawiasz porty bezpośrednio na routerze.
Dawno się nie bawiłem RDP Wrapper-em, ale swego czasu niektóre łatki Windows-a blokowały jego działanie i trzeba było szukać nowszej wersji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CyberDeath: teraz jest skrypt, który ściąga ustawienia dla nowszych wersji rdp automatycznie więc jest ok
No tak, jeśli wystawiasz na świat to proszenie się o kłopoty, ja używam tego żeby się łączyć do komputera z Windows Home w sieci lokalnej. Testowałem inne produkty ale jakoś nie znalazłem nic co działa tak dobrze i bez problemów