Wpis z mikrobloga

Wiem że 99% ludzi to nie obchodzi ale, dla tego 1% graczy

Mam 25 lat, kompa dostałem w wieku 4 lat bo dziadek był informatykiem. Ogólnie przez całe życie mocno mam kontakt z #gry (nie, nie jestem nerdem) - miałem #xbox #playstation #nintendo #gameboy oraz zawsze jakieś laptopy do szkoły i pogrania w.... no w sumie to od zawsze #cs16 #leagueoflegends i ewentualnie #heroes3 bo nie były to hardkorowe jednostki. Od jakichś 6 lat gram bardziej na konsoli, ponieważ nowsze tytuły śmigają zawsze w kilkudziesięciu FPS, ale jak sobie gram w strzelanki lub gry gdzie trzeba wykonywać dużo precyzyjnych ruchów ręką, tudzież strategię (ale będę nakebial w #ageofempires remastera każdej części na full detalach), to tęsknię za kompem stacjonarnym.

No i w sumie tak się stęskniłem że pomimo tygodniowej walki z myślami kupiłem komputer z dodatkami (czekam aż wszystko dojdzie i będę mógł wypróbować).

Chciałem trochę #chwalesie a trochę dopytać czy ów zakup nada się przez najbliższe 3-5 lat do gier na FULL detalach waszym zdaniem i ogólnie czy fest nie przepłaciłem bo składak

Tak więc pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi

1) Czy waszym zdaniem komputer nie będzie przegrzewał?
2) Mieliście do czynienia z firmą KIEBEL
3) Czy ktoś poleca jakieś gry na kierownicę #wyscigi

PS: Jak kogoś interesuje to reszta zdjęć w kom

#pcmasterrace #komputery #programista15k #technologia
Pobierz Kordianyt - Wiem że 99% ludzi to nie obchodzi ale, dla tego 1% graczy 

Mam 25 lat, k...
źródło: comment_1663342660MQyQsyhZOWKYLyARVm9wY7.jpg
  • 34
@TenebrosuS fajnie, naprawdę jaram się jak dziecko na tego kompa - początkowo chciałem kupić "laptopa gamingowego" za 1200eur, tyle co filmików o kompach i podzespołach się naogladalem w tym tygodniu, to chyba całe życie nie widziałem xD
@Kordianyt: W Legionie nic nie parzy.

W takich zestawach zawsze zwracaj uwagę na to jakie części są w specyfikacji, najczęściej jest kombinowane przy zasilaczu i dają jakieś niewiadomo co. Dyski też różnie.

Szkoda, że sam sobie nie złożyłeś PC kupując części osobno i wybierając pod siebie.
@Kordianyt: Ten Rock 2 to jest chłodzenie procesora.

Zasilacz EVGA, powinien być okej. Ciekawe jaki dysk bo nie podali, grunt, że NVMe.

Trochę lipa, że wszystko upchane na płycie mATX, szczególnie przy takiej karcie.
@Kordianyt: Każdy składak będzie przepłacony, bo płacisz firmie za to, że ona złożyła. Nie jest to zły zestaw. Musiałbyś posprawdzać osobno koszt tych części, aby mieć pewność czy przepłacasz dużo. Nie wiem jakie ceny są w Niemczech.

Myślę, że w tym budżecie dałoby się pokusić już o jakiegoś RTX 3080 12GB, byłoby to bardziej przyszłościowe. I nie potrzebujesz do gier 32GB RAM na chwilę obecną, można kupić na przykład dobre 16GB
@Kordianyt: Nie podali dokładnie jaki to RAM, dysk i model karty. Zasilacz raczej budżetowy, bo 80+ Bronze, ale da radę

Najbardziej rzuca się w oczy płyta główna, bo to praktycznie najtańsza konstrukcja, i to na chipsecie A520 (nawet nie wiedziałem, że taki istnieje, bo najczęściej są używane płyty główne B450 i B550). Miałbym wątpliwości czy sekcja zasilania nie ograniczy pełnej wydajności tego procesora, ale to niekoniecznie podczas grania, tylko przy jakichś
@dulux23 dziękuję za kolejną super odpowiedź, czy wymiana płyty głównej np. za rok będzie problematyczna twoim zdaniem? I ile kosztuje jakąś "porzadna"? 500zł wystarczy?