Wpis z mikrobloga

@DOgi: miałem cie w tym komentarzu obrazić ale napisze inaczej

Wlasnie takie filmiki i inne stopchamy dzieją się niebezpieczne sytuacje i wypadki

Jeśli wejdzie się na stopchama to polowe sytuacji dałoby się rozwiązać zwykła życzliwością i empatia na drodze a jednak pseudo kierowcy z klamerkami wola sprowokować jescze większe zagrozenie na drodze, stracić, i wcisnąć ricord vidio

Ty również byłeś dumny 30s po tym zdarzeniu jakie masz świetne nagranie i gdzie
@r5678: TIR #!$%@?ący kilkadziesiąt metrów za osobówką 70km/h, co może pójść nie tak xD
I to niby są zawodowi kierowcy xD
A w praktyce to tam żwir z gównem i sikobutelkami się odbija pod czaszką xD

Psim obowiązkiem typa za tobą jest zachowanie takiej odległości, żeby w ciebie nie jebnąć.

Przepis o gwałtownym hamowaniu dotyczy momentu, gdy np. widzisz migające zielone dla pieszych w tym samym kierunku i z chwilą przełączenia
@DOgi: jedyna zasada jaką złamał to niezachowanie bezpiecznego odstępu. Jednak skąd mógł się spodziewać, że jadąc początkowo szybciej od ciężarówki będącej na prawym pasie (która bez problemu zdążyła przejechać na żółtym) nagle rozpoczniesz gwałtowne hamowanie przed światłami?

Nie wiem gdzie Ty widzisz żeby jadąca za Tobą ciężarówka zmieniała jeszcze raz pas oprócz manewru zmiany pasa ze skrajnie prawego na środkowy. W momencie Twojego hamowania jedzie środkowym pasem i manewr zmiany pasa
@DOgi: @r5678: @krajzega: @coo84: Wiecie co.... ja rozumiem że DOgi się przestraszył i że szanuje przepisy ruchu drogowego i sygnalizację...
Ale do #!$%@? pana: HAMOWANIE AWARYJNE BO ZAŚWIECIŁO SIĘ ŻÓŁTE/POMARAŃCZOWE to woła o pomstę do nieba. Tak, gość z tira akurat zmieniał pas bo nie spodziewał się hamowania awaryjnego i owszem zareagował późno, ale jako pierwszy rozpoczął manewr zmiany pasa niż DOgi awaryjnego hamowania.

Mam propozycję @DOgi podaj
@DOgi: Ty po prostu nie masz świadomości co robi ciężar + mokra nawierzchnia
Pomogę ci zdjęciem porównanie drogi hamowania ciezarowki i osobówki

To ty wymusiles niebezpieczna sytuacje łamiąc przepisy

Z tego co widzę od momentu hamowania do twojego zatrzymania mija 2-3 sekund

Przeciętny czas reakcji kierowcy uznajmy ze to sekunda

To przez resztę czyli dwie sekundy kierowca zobaczył ze może uciec lewym pasem nie #!$%@? w ciebie robiąc z twojego auta
JudaszowyBudyn - @DOgi: Ty po prostu nie masz świadomości co robi ciężar + mokra nawi...

źródło: comment_1663367558oCjG49bs5TXAXrPMKz0cBk.jpg

Pobierz
@dolchus: spoczko. Sam to zgłoszę. Pasujący wpis dostaną powiadomienie o aktualizacji sprawy.

I dalej mam pytanie do krytyków. Serio nie widzicie, że kierowca tira nawet jadąc prawym pasem wjechałby absolutnie całym zestawem na czerwonym? Specjalnie wrzuciłem stop klatkę.

Skąd miałbym wiedzieć, że tirowiec zaspał/oglądał firmy na Netflixie/myślał że wjadę na czerwonym?
@DOgi: stop klatka jest w momencie kiedy kierowca ciężarówki był już zmuszony do hamowania, więc to nie ma żadnego odniesienia do potencjalnego momentu przejazdu przez czerwony sygnalizator.

IMO gdybyś przejechał na żółtym i nie hamował, kierowca za Tobą wjechałby na skrzyżowanie może minimalnie później niż ciężarówka po prawej, tym bardziej, że jechaliście szybciej od niej.