Wpis z mikrobloga

Mamy potwierdzenie, że ukraiński przyczółek po drugiej stronie Dońca Siewierskiego faktycznie istnieje. Ukraińcy zajęli nie tylko Staryj Karawan, ale także wioskę Dibrową, Szczurowe. Obecnie Ukraińcy są kilka kilometrów od Łymana - miasta, które jeszcze niedawno Rosjanie chcieli wykorzystać jako bazę do ataku na - położony po drugiej stronie rzeki - Słowiańsk.

To jednak nie koniec dobrych wieści z linii Dońca. Wygląda na to, że dalej na zachód od Łymana, Ukraińcom udało się uchwycić kolejny przyczółek. Mowa o miasteczko Sosnowe, gdzie znajduje się ważny węzeł kolejowy Izium-Łyman.

_______________

Info z Ukrainy wrzucam na:
- stronę Puls Zagranicy
- #lagunacontent

Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

#ukraina #lagunacontent - autorski tag
Pobierz JanLaguna - Mamy potwierdzenie, że ukraiński przyczółek po drugiej stronie Dońca Siew...
źródło: comment_1663407740ft8RFesVqzI9no4hnZVipO.jpg
  • 23
@JanLaguna: zawsze mnie ciekawi, że jak "nasi" zdobywają jakiś odcinek to wszystko jest ważne. Ważna stacja, ważny węzeł kolejowy, istotne wsie, kluczowa infrastruktura, priorytetowa droga etc.
Natomiast jak "nasi" tracą te same fragmenty, to już pomija się ich wagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie konkretnie przytyk w twoją stronę, ale ogólnie tak niektórzy prowadzą narrację.
Pozdrawiam
@JanLaguna: To ten fragment na innej mapce. Powoli do przodu. Już w ogóle tydzień temu donoszono, że przejęto te tereny, ale chyba teraz mamy pewność, że tak się stało. Szkoda, że informacje z tego samego okresu mówiące, że Rosjanie zwiali z Łymana się nie sprawdziły. ¯\_(ツ)_/¯. Spoko, że zajęto Sosnowe. W takim wypadku, to Rosjanie może i mają w rękach linie kolejową, ale sobie nie pojeżdżą jak z każdej strony Ukraińcy
Pobierz Kagernak - @JanLaguna: To ten fragment na innej mapce. Powoli do przodu. Już w ogóle ...
źródło: comment_1663408646kJIh7xPFpjiYcPYNohRgd2.jpg
Miło widzieć, że UA posuwa się do przodu pomimo tego, że RU mogą rozstawić artylerię i znów się bawić w IWŚ. Mają bodajże z 2 tygodnie, zanim przyjdzie błoto. Do tego czasu mogą się bawić na wschodzie, ale potem to chyba tylko Chersoń będą mogli wykrwawiać powoli.
@w00nski: Akruat Lagun wspominał przy utracie terenów, że np. Ukraińcy stracili ważny węzeł kolejowy. Z drugiej strony, już pomijając propagandę, spójrz na to w ten sposób. Ukraina tracąc jakąś drogę ma do dyspozycji jeszcze drogi alternatywne, bo to na terenie ich kraju toczą się walki i infrastruktura była budowana pod ich kraj + tereny okupowane są w zasadzie rozciągnięte przy granicy, nie w głębi kraju. Rosjanie oddając tę samą drogę tracą
@JanLaguna: @Falkon: @w00nski: W Donbasie od 2014 Ukraińcy rozebrali po kilka kilometrów torów kolejowych prowadzących z Krymu do Doniecka. Nie ma fizycznego połączenia kolejowego Krym - okręg Doniecki i Ługański. Powinni to samo zrobić z wszystkimi torami do granicy z ruskimi i Białorusią tam gdzie mają tereny pod kontrolą.
@Falkon: przecież napisałem, że to nie był przytyk w stronę laguny, a ty piszesz o jego wcześniejszej wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do zmiany istoty poszczególnych punktów w zależności od ataku /obrony - zgoda.
Niemniej wielu autorów i tak ma to w nosie i uważa, że to co zdobywa Ukraina jest ważne, a to co Rosjanie to już mało ważne i taka narrację przedstawia to ludziom,
@JanLaguna: A masz może jakieś informacje odnośnie tego czy Polacy produkują jakiś ponadnormatywny sprzęt specjalnie żeby wysłać?

Bo nie ukrywam, że sprawia mi dużą przyjemność fakt, że jakieś nasze czołgi/haubice/drony/wyrzutnie niszczą ruską zarazę. Nie jestem teraz w temacie i wygląda jakbyśmy się wypstrykali już z tego co można było oddać i teraz ewentualnie żeby dać więcej, to czekamy na dostawy innych sprzętów.

Coś się tutaj stale dzieje? Bo przecież też produkujemy
A masz może jakieś informacje odnośnie tego czy Polacy produkują jakiś ponadnormatywny sprzęt specjalnie żeby wysłać?


@onpanopticon: Tak, jak najbardziej. Temat oficjalne jest tajny, ale czasami komuś ze zbrojeniówki się coś - pewnie celowo - wymsknie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fabryki zbrojeniowe pracują na trzy zmiany (np. Zakłady Mechaniczne Tarnów), remontujemy ukraiński sprzęt, w tym pewnie zdobyczny sprzęt. Jaka jest dokładna skala tej pomocy nie wiem, ale