Wpis z mikrobloga

@Interpretator: 6 miesięcy po każdej operacji (bieganie) Jeśli chodzi o piłkę, to zależy od złożoności - ale ja mogłem sobie zapomnieć o gry w piłkę, bo tak dorobiłem się właśnie 3 operacji - bo źle stanąłem,
bo w piłce kolano pracuje na boki itp. Przy bieganiu tylko przód i tył.
@Interpretator: graliśmy w gimbazie w rugby. Jak miałem piłkę i się przewróciłem na ziemię, cała klasa na mnie naskoczyła i zrobiła ze mnie hamburgera. No i jak byłem na dole to tylko usłyszałem chrupnięcie i pozamiatane.
1 operacja poszła

Następnie druga operacja - grałem w piłkę. I cyk źle stanąłem, chrupnięcie i 3 operacja.

Po 3 operacji dali śruby tytanowe i jakieś gówna i od tego czasu nie byłem w szpitalu.
K.....a - @Interpretator: graliśmy w gimbazie w rugby. Jak miałem piłkę i się przewró...

źródło: comment_1663575702lr605z9r5kKqM5S84ywRYP.jpg

Pobierz
@Klopsztanga Czyli powtórne uszkodzenie uniemożliwiło powrót do piłki?


@Interpretator: tego nie powiedziałem. Bo uszkodzenia takie są standardem w Piłce.

Ale nie ogarniam profesjonalnych sportowców, bo po zerwaniu ACL'a nie wyobrażałem sobie gry w piłkę. Widocznie lepsi lekarze, lepsze warunki, lepsze wszystko ¯\_(ツ)_/¯
Do dzisiaj się boję grać w piłkę. Tylko sporty gdzie kolano pracuje przód/tył.
@Klopsztanga: Ja właśnie podczas meczu uszkodziłem, gość zaatakował mnie od tyłu (zwyczajnie usiadł na nodze) i kolano do środka poszło. Ode mnie z drużyny gość miał zerwane acl i uszkodzoną łąkotkę, normalnie wrócił do gry i bez mniejszego problemu funkcjonuje. W moim przypadku łąkotka cała ale i tak opis rezonansu był na prawie całe A4 z uszkodzeniami...
@Interpretator: zapytaj się lekarza jak to widzi. Bo uszkodzenie uszkodzeniom nie równe. Ale te pół roku pewnie odpuścisz sobie. W internecie nic ciekawego nie znajdziesz, a sie tylko zdołujesz.

A to będzie test dla ciebie. Ja po 3 operacji się poddałem z bieganiem, juz nie wróciłem do tego sportu i #!$%@?ło mi bebzola :)
@Klopsztanga: Nie mam parcia, uwielbiam hobbistycznie grać w piłkę ale wolę podejść z głową do tego. Niespecjalnie wczytuje się w opinie internetowe, raczej zbieram informacje a na yt słucham ortopedów i rehabilitantów jak to mniej więcej przebiega i właśnie kwestia indywidualna zawsze.
@Interpretator: od lutego indywidualnie prowadze rehabilitacje pod okiem trenerow, do tego cwicze na silowni, ogolnie 4x w tygodniu, niedlugo planuje wrocic do treningow z pilka a na wiosne do grania, dlatego tak cwicze, bo nie chce aby sie stalo jak koledze wyzej, czyli musze byc przygotowany na wszystko :)
@Interpretator: ze sportu to sprinty ostatnio wjechaly na treningu, ale takie na full na biezni, rower bez ograniczen ale ot juz po 3 msc od operacji zapieprzalem, bieganie jakies, joge cwicze, wiadomo chodzenie po gorach. Ogolnie praktycznie nie czuje roznicy, jedynie kiedy mnie zaboli kolano to jak siadam z pietami pod posladkami, ale to tez chwilowe i przechodzi