Wpis z mikrobloga

Czytałem dzisiaj newsa na głównej wykopanego ponad 1000 razy o 'Ogromnym eksporcie drewna przez LP'. Jako dowód był film w jakości VHS na którym typ zagląda do wagonu kolejowego z belami. I tyle.

Każdy komentarz o braku źródła, kontekstu, czegokolwiek był masowo minusowany. Przypomniało mi to mój pewien eksperyment zrobiony dawno temu.

Jaki?
Dodałem 'newsa' z rzekomą wypowiedzią górala (wiadomo, wykopki nie lubią) jako to turyści powinni być im wdzięczni. Okraisiłem to zdjęciem dumnego bacy i randomowym linkiem do jakiegoś regionalnego serwisu.
Efekt? Ponad 800 wykopań, dyskusje o fikcyjnej wypowiedzi, jechanie po nieistniejącym góralu.

Kle kle pelikany, weryfikujcie źródła!

link: https://www.wykop.pl/link/6223061/turysci-powinni-byc-wdzieczni-ze-dajemy-im-mozliwosc-przyjazdu-do-zakopanego/

#ciekawostki #gownowpis #pelikany
Pobierz
źródło: comment_16635762491XGMjhCwPaFnTw2Na5kSWV.jpg
  • 4
Dodałem 'newsa' z rzekomą wypowiedzią górala (wiadomo, wykopki nie lubią) jako to turyści powinni być im wdzięczni. Okraisiłem to zdjęciem dumnego bacy i randomowym linkiem do jakiegoś regionalnego serwisu.

Efekt? Ponad 800 wykopań, dyskusje o fikcyjnej wypowiedzi, jechanie po nieistniejącym góralu.


@ATAT-2: wspaniałe
@ATAT-2: to jak już oczerniłeś jedną grupę społeczną to może daj teraz znalezisko o tym że wykopki łyknęli i że to było oszukaństwo.


@ShineLow: Wejdź sobie w link i powiązane - masz tam wszystko.