Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Powiem wam, że nie sądziłem, że zjawisko terroru laktavyjnego będzie takie mocne.

Niektóre matki to wola by ich dziecko chodziło głodne, brało 30mm z cyca i zmęczone zasypiało, niż żeby przybierało jak należy na wadze jedząc CHEMICZNE mleko modyfikowane.

Żona straciła pokarm w 3 miesiącu, a niektóre osoby się zachowują jakbyśmy krzywdzyli dziecko dając mu mm.
#dzieci #rodzice
  • 25
@KredaFreda: mi mlekojad nie rozhulał laktacji i też około 3 miesiąca przeszłam na mm. Powodzenia, bo przy karmieniu na żądanie jest z tym do mleka następnego trochę zabawy. Najlepiej mieć od razu 8-10 butelek i garnek ok. 6-7l. Na wieczór można wszystkie do niego wrzucić i wygotować. Pomocna jest woda z Lidla Mama i ja. ~100ml wody w temp. pokojowej i ~20ml wrzątku i powinno być ok. ~39 stopni - można
@KredaFreda: jest to ujowe, ale najlepiej od razu wychodowac sobie gruba skórę, bo nie raz usłyszycie, że robicie coś źle i jesteście złymi rodzicami. Każdy myśli, że poradziłby sobie lepiej od was, ale nie ma to nic wspólnego z pomocą. Wy wiecie najlepiej co jest dobre dla dziecka i dla was w waszej unikalnej sytuacji.
@KredaFreda: tak z ciekawości - konsultowaliście z CDL?
Bo jezeli laktacja była prowadzona prawidłowo, to praktycznie nie ma opcji utraty pokarmu - natomiast takie wrażenie często jest właśnie w okolicy 3msc, bo nakłada się skok rozwojowy że stabilizacja pokarmu.
Wtedy dzuecko rozdrażnione skokiem musi znacznie więcej się przy piersi napracować i robi awanturę, zwłaszcza jezeli poda się mu przy tym butelkę, bo z niej leci samo a przy piersi trzebs się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agaja: znam dziewczynę, co właśnie tak twierdziła że w 3 miesiącu jest kryzys i nie dawała mm. Teraz dziecko pół roku i waży poniżej 7kg. I dalej go meczy przy cycu No ale za chiny ludowe nie da mm.
@KredaFreda: No to co że 7kg?
Dzieci są różne.
Nie patrzysz na sama wagę.
Dziecko ma iść swoim kanałem, może fluktuowac waga, alarmem,jest spadek o dwa kanaly- wtedy zaczynamy diagnostykę i dokarmiamy. Najpierw swoim odciągniętym mlekiem a potem dopiero mm.
Diagnostyka - bafania krwi, fizjoterapeuta, neurologopeda. Samo podanie mm to nie gest rozwiązanie, bo trzeba poznać przyczyne braku prawidłowego rozwoju laktacji.
Bywa, że jest nią podanie butelki i smoczka, a rezygnacja
: znam dziewczynę, co właśnie tak twierdziła że w 3 miesiącu jest kryzys i nie dawała mm. Teraz dziecko pół roku i waży poniżej 7kg.


@KredaFreda: Ale w czym jest problem? To jest normalna waga dla dziecka, jeśli idzie swoim centylem.
Moje dziecko było na piersi, ważyło 6kg w wieku 6msc, nikt nie robił problemów, bo to był jego centyl. Dziecko karmione piersią będzie mniej ważyć niż dziecko karmione mm i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KredaFreda: a co do tej mamy, która dalej karmi to super że nie uległa głupiemu gadaniu i karmi dziecko tak jak wybrała, z korzyścią dla niej i dla niego. Niestety edukacja związana z kp leży, ludzie się nie edukują i potem zamiast wspierać mamę karmiącą to jej wmawiają, że dziecko się nie najada, że pakuje rączki do buzi więc jest głodne, że mama ma lichy pokarm. Za zakończenie karmienia odpowiada w
@KredaFreda: https://www.hafija.pl/2017/01/fed-is-best-nie-nie-jest.html

https://www.hafija.pl/2017/03/jak-nie-zabic-dziecka-piersia.html

I jeszze o tym głodzeniu na piersi, bo serio strasznie łatwo oceniasz te laske, pidczas gdy sama waga to nie wyznacznik.

Oczywiście nie chodzi mi tu o udowadnianie czegoś jezeki chodzi o Was, tylko wskazanie, że może jednak nie masz podstaw do tak surowej oceny tej kobiety, bo nie posiadasz kompletu informacji i wiedzy o laktacji. Ale tej nie posiada większość ludzi, więc to nic strasznego ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agaja: skoro kobieta używa laktatora i przez 15 minut leci jej 20mm mleka to jakim prawem dziecko ma się najeść?

Piersi puste. Dziecko nie przybiera na wadze od 3 miesięcy. No jaka jest według Ciebie diagnoza?