Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, chcąc podłączyć starą (zabytkową) drukarkę HP Laser Jet 1100 do laptopa będę potrzebował tylko adaptera z LPT na USB?
Te adaptery różnią się czymś, elektroniką w środku?
Kupiłem na szybko adapter niby oryginalny HP ale okazuje się, że ma złącze takie jak w komputerach (męskie) zamiast żeńskiego, żeby można było wpiąć w niego kabel od drukarki...
Na aukcjach są z dwoma albo i trzema rodzajami końcówek, a do tego ta drukarka ma jeszcze jakiś inny węższy port z tyłu, że tylko ten jeden kabel pasuje.
Ktoś się bawił w takie podłączanie starego sprzętu do nowych komputerów? Warto?

#elektronika #drukarki #lpt #komputery

W załączniku kabel od tej drukarki podłączany do komputera.
Pobierz
źródło: comment_1663685238PjH3zB2ZlQbcPvDm9xoXvq.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@_kapsel: Nie wiem co chcesz od jakości laserjetów, jak była poprawnie konserwowana to wydruk będzie idealny i przeżyje jeszcze cały ten szajs obecnie produkowany, a prędkość ten laser ma taką jak nowe atramenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dktr: wiem, że to pancerny sprzęt, bo dawno temu jak to był top zajmowałem się ich serwisem
No ale nie porównujmy prędkości laseru do atramentu, zupełnie inną techniką druku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@_kapsel: skoro udało się ją znaleźć na strychu to będzie opcja żeby ją wykorzystać do okazjonalnego wydrukowania czegoś przez rodzinę, tym bardziej, że drukarka wydaje się działać, prędkość wydruku nie ma znaczenia, jakość jest może średnia ale może odkurzenie jej coś wskóra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@_kapsel: No nie tylko, jeszcze folia grzałki, sylikonowy wałek dociskowy i panewki ale to po 2M wydruków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dktr: folia grzałki to jeśli już wymieniałem to z winy użytkownika, bo uszkodził np wyjmując zaciętą kartkę. Pozostałych rzeczy nigdy nie musiałem wymieniać