Wpis z mikrobloga

Ktoś z was robił przez dłuższy czas pompki klasyczne z obciążeniem? Jak to się przekłada na ilość pompek bez? Robiąc pompki z obciążeniem na 8-10 ruchów, poprawię samą wytrzymałość? Chce zrobić 100 pompek "na raz" ale nie chce mi się robić po kilkadziesiąt ruchów ciągle xd obecnie udaje mi się zrobić 40 około
#mikrokoksy #silownia
  • 5
@Slavian4k: Swego czasu gdy ograniczałem się tylko do kalisteniki to robiłem pompki z kamizelką z obciążeniem i przełożyło się to na „lekkość” robienia pompek bez obciążenia.
Z ciekawości: czemu chcesz robić aż tyle pompek? Bo raczej na wielki wzrost mięśni się to nie przełoży. Czy to taka kwestia ambicjonalna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wurmloch: Ambicjonalna, chcę też poprawić sprawność swoją, utrzymanie prawidłowej postawy w pompkach dobrze działa na core. No i paść na glebę i zrobić 100 pompek to dla mnie wow. Podobnie mam z podciąganiem xd siłowo nie jest źle, ale jak zaczynam robić coś z własną masą ciała na większe powtórzenia no to słabo juz
@Slavian4k: No to też ważna kwestia czyli pozycja. Jak sam zacząłem przykładać uwagę do rotacji miednicy, spięcia brzucha podczas robienia pompek to ciężkość tego ćwiczenia wzrosła kilkukrotnie. Także powodzenia byczq ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to się przekłada na ilość pompek bez


@Slavian4k: nijak, chcesz robić więcej pompek bez obciązenia to robisz pompki bez obciążenia. Robiąc z ciężarem trenujesz siłę, robiąc na ilość to wytrzymałość siłowa. Ja jestem w stanie obecnie zrobić podciąganie 40kg na pasie x 6 pełnych ruchów, a gdy próbowałem zrobić amrapy z masą ciała to zrobiłem ledwo 12-16 w zależności od chwytu ¯\_(ツ)_/¯

A inne chłopy robią po 20-30 podciąganieć bez