Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 245
@Theo_Y: Hahaha:D no właśnie nawet czasu nie ma kawki zrobić. Pyk i już wlaczone.Kiedys to było panieeee. Teraz to już ni nooooo ʕʔ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 100
@Vegasik69: paaanie, ja sobie w zeszłym roku włączyłem grę w którą ciąłem za nastolatka.
Elegancko zasiadłem i chciałem zagrać jak za dawnych czasów, pamiętam jak wpatrywałem się w ekran ładowania za dzieciaka.
No i dysk nvme i i7 kicks in, ekran ładowania pojawił się na kilkaset milisekund i gra włączyła na ultra detalach. Czar prysł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Vegasik69: jak mój pierwszy komputer to było pentium 200mmx i 16mb ram. Teraz by mi nawet zdjęcia z telefonu nie otworzył, bo pamiętam, że jak słuchałem muzyki z mp3 to już nic innego nie dało się zrobić ;)
  • Odpowiedz
@entropy_: Ja pamietam jak Deluxe Ski Jump działało mi z taką prędkością, że na skoczni w Australii sam zjazd trwał 2 minuty, a na reakcję było mnóstwo czasu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vegasik69: im słabszy komputer tym więcej śmiesznych tekstów z ekranu ładowania Simsów 1 się znało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale Colin Rally bodaj z 2004 to było coś, ustawiało się zasady wyścigu, "jakie opony wariacie", bo będzie szuter, super... PLAY... a teraz masz chwilkę by plecak ze szkoły rozpakować
  • Odpowiedz
@Roniq: Ja też pamiętam za dzieciaka "normalne ładowanie".
Jak uruchomisz tą samą grę na współczesnym komputerze to dopiero zdasz sobie sprawę ile Ty tam czasu tak naprawdę siedziałeś :)
Czasami lepiej żeby wspomnienia zostały tylko w pamięci, nie ma po co tego rozdrapywać bo człowiek tylko się bardziej dołuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@entropy_: niedawno kupiłem na OLX starego kompa z CRTkiem, wyczyściłem, zainstalowałem win98 i śmigam w stare gierki. Koszt całkowity: 150zł. Na starym kompie gierki wyglądają dużo lepiej - nie dostrzegasz tylu niedoskonałości jak na 34" monitorze. A i sam system działa duuużo szybciej niż to zapamiętałem z dzieciństwa.
  • Odpowiedz
@Theo_Y: kurna czas pomiędzy meczami taki krótki, że nie ma czasu iść na siku, bo zaraz się załaduje mapa, a jak się nie ruszysz to cię wywali z meczu :/
  • Odpowiedz
@Rabsztok: A bo CRT to jest inna bajka, analogowy sygnał na crt miał naturalny antyaliasing, po prostu fizycznie niemożliwe było zrobienie takiego kontrastu jak teraz na panelach lcd i siłą rzeczy te gry lepiej wyglądają na crt
  • Odpowiedz
  • 33
@Vegasik69 pamiętam te czasy jak każda instalacja gry wiązała się z 50% ryzykiem że to w ogóle nie zadziała, błąd w instalacji przy zmianie z płyty 3 na 4, brak odpowiedniej wersji directX, problemy ze sterownikami, potem mimo odpowiednich wymagań sprzętu gra i tak nie działa itp, to były czasy
  • Odpowiedz
@Vegasik69:
Pamiętam, jak grałem w Fallouta 2, i ładowanie nowego obszaru trwało za każdym razem 2 minuty. W jednym mieście był quest, który w praktyce polegał na bieganiu tam i z powrotem pomiędzy dwiema postaciami na dwóch różnych ekranach. Ten quest da się zrobić w minutę, a mnie to zajęło wtedy pół dnia.
  • Odpowiedz