Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Temat popularny bo IT. Ale może troszkę mniej popularny bo - baba w IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dokładniej, baba ,która chciałaby być w IT.

Od pół roku uczę się frontu, nie tworzę jeszcze cudownych rzeczy, ponieważ nie mogę poświęcać 8h dziennie na naukę, praca, żyćko, obowiązki. Przyjmuję temat na spokojnie, wiem, że jeszcze trochę czasu muszę poświęcić. Skończyłam studia zupełnie nie związane z tematem, ale rozpoczęłam nowe - informatykę. Nie tylko dla papierka, ale i dla poznania chociaż trochę innych rzeczy oprócz programowania. Mój problem jest taki, że mam wrażenie że ludzie wokół mnie próbują mnie zdemotywować (i czasem się to niestety udaje). W pracy mówią mi, że pewnie i tak z nimi zostanę. Kumple, że frontend jest przereklamowany (może trochę fakt), że trzeba być najlepszym żeby na coś się załapać, sugerując że ja pewno nie dam rady. Ojciec twierdzi, że powinnam się skupić na obecnej pracy i tam coś kombinować - czyli odpuść se babo jakieś informatyki.

Zdaje sobie sprawę, że moja droga z programowaniem zaczęła się niedawno i fakt faktem martwi mnie, że jak już będę aplikować to będą również kandydaci, pewnie w większości chłopy, którzy maja znacznie większą wiedzę po prostu 'komputerową' ode mnie. I mimo, że aktualnie podoba mi się to co kodzę, podoba mi się front (już jako nastolatka coś tam blogi stronki najprostsze tworzyłam), to czuje, że będę niewystarczająca i niepotrzebnie się w to pcham. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wiem, że czeka mnie wiele pracy, nie jestem bootcampowiczem, który po kursie 3 miesięcznym czeka na swoje 15k. Uważam się, za kumatą osobę, skłonną do nauki, poznawania ciagle nowych rzeczy, ale może jestem naiwna wierząc jeszcze, że za rok, półtora roku uda mi się dostać wymarzoną pracę? Taki trochę żal post, taki trochę post żeby ktos coś poradził - żeby nie słuchać innych i iść w to, czy może jednak dać se spokój(czego w sumie nie chce, ale może nie warto się starać jeśli milion innych osób jest na to samo miejsce?).

#it #informatyka #programista15k #programista25k #frontend #pracait #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632b2c2e9a4a773345e64729
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie trzeba być najlepszym. Jako że prowadzę rozmowy techniczne to mogę Ci powiedzieć, że sytuacja na rynku juniorów jest dramatyczna. Ludzie po bootcampach, którzy nic poza tym nie zrobili w kwestii nauki. Nie zrażaj się, rób coś sama, ale nie kropka w kropkę na podstawie tutoriala, tylko tak, żebyś wiedziała co, gdzie i dlaczego, a nie będzie problemu z dostaniem się do pracy
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tak... Wszystko zależy od Twojej determinacji. Wejście nie jest najłatwiejszą sprawą, więc ucz się dużo, rób swoje projekty ile się da. Jak będziesz widziała że to co robisz już jakoś wygląda to staraj się aplikować na jakieś stanowiska i nie miej wielkich oczekiwań finansowych. Najważniejsze to się zaczepić za jakiekolwiek pieniądze. W pracy doświadczenie i wiedza rosną dużo szybciej bo nie zamykasz się tylko w tym co Ci się
@AnonimoweMirkoWyznania: Starego nie słuchaj - wiadomo, jak to rodzice(w większości) - najlepiej masz się cieszyć z tego co masz i zostać sobie taka przeciętna, bo jeszcze noga Ci się powinie, wrócisz do nich na garnek i co wtedy.
Wejść w IT dzisiaj łatwo nie jest, ale zobacz, że nawet jeśli wejście w branżę zajmie Ci długo, czyli nawet te 2-3 lata to dzisiaj nadal jesteś młoda i masz przed sobą jeszcze
@AnonimoweMirkoWyznania: pare lat temu robiłam w biurze w administracji i tam usłyszałam ze IT nie jest dla „takich ludzi jak my” konkretnie usłyszałam od koleżanki z biurka obok. Mocno mnie to zdołowało, ale już rok później byłam w wymarzonej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech sobie gadają co chcą
@AnonimoweMirkoWyznania: mi starzy parę lat temu mówili żeby nie iść na informatykę bo było w telewizji że najbardziej popularny kierunek i nie będzie po tym roboty jak te wszystkie studenty skończą studia xD no i młody, głupi posłuchałem, a zacząłem programować.. w pierwszej firmie którą dostałem podczas studiów XD tylko już całej wiedzy "około programistycznej" nikt mi nie wyłożył. Tak więc po prostu rób swoje, ucz się robiąc swój projekt i
twinings: 1. Twoi znajomi i ojciec pracują w IT, że się wypowiadają? Na takie teksty jest jedna odpowiedź: "Przykro mi, że mnie nie wspierasz w dążeniu do moich celów, miałam Cię za kumpla".
2. Tak jak wszędzie - coś tam się nauczysz, to jest jedno. A drugie - umieć się zakręcić. Iść na jakiejś rails girlsy, napisać do firm, wbić na jakąś konferencję albo szybko znaleźć klienta, porobić komercyjnie rzeczy. Nie
@AnonimoweMirkoWyznania jestem baba w IT i pracuje w zawodzie od 9 lat. Ja akurat poszłam od razu po liceum na informatykę I niestety rodzina, znajomi też nie widzieli by kobieta się w IT odnalazła. Niestety tutaj wiodą prym stereotypy pluciowe np. Nie znajdziesz męża bo będziesz za dużo zarabiać, albo będziesz za mądra i nikt Cię nie zechce czy też twierdzili ze jak kobieta lubi matematykę to niech idzie w księgowość bo
@AnonimoweMirkoWyznania: kobiety jak już są na poważnych stanowiskach (nie junior, intern, diversity matters, testerki) to zazwyczaj nie ogarniają nic bardziej niskopoziomowego, takie code monkey. Tak z obserwacji z mojej frontowej działki mam (tlem jestem, to rozdzielam pracę zazwyczaj i pomagam z problemami). Task na postawienie dockera? Nie ma szans, albo przeklejone losowe gówno ze stacka i dziwienie że na Alpine pip nie działa (seniorka) XD obsługa terminala? No strzałka w górę
1a6e1 9r33n: >Jakbyś potrzebowała wskazówek jak szukać pracy albo jak stworzyć/poprawić CV to pisz - pomogam odpłatnie :)

@slepauliczka : A to dotyczy tylko IT ? Jaka +/- stawka by to była ? Tak na razie tylko pytam,bo jeszcze jakiś czas będę liczył na wyniki ostatniej rozmowy (nie, to nie IT i ogólnie to warunki raczej kiepskawe ale w okolicach mojego zadupia to kiepsko z dobrą pracą #zalesie ) ale zapisałem