Wpis z mikrobloga

Firma #mzuri z którą toczę batalię o odzyskanie kaucji za mieszkanie z którą zalegają już prawie 2msc.

Podesłała mi właśnie pdf z wyliczeniami że zalegam za prąd prawie tysiąc złotych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wysłałem im niedawno przedsadowe wezwanie do zapłaty i dziś na mailu, ofc bez żadnych załączonych faktur albo rachunków, dostałem kalkulację (swoją drogą pełna błędów w datach, stawki najmu etc), że wg nich zalegam jeszcze hajs.

Odpowiadać na to w ogóle czy uderzać do e sądu?

Tagi dla zasięgu
#nieruchomosci #januszebiznesu #wynajem #patologiazewsi #oszukujo

Tj kontynuacja tego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/67594259/przestrzegam-przed-firma-mzuri-agencja-nieruchomos/
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ExTc: wyprowadziłeś się po zakończeniu umowy, czy wcześniej? W umowach mzuri jest chyba zapis, że jak wyniesiesz się wcześniej, to albo musisz dać zastępstwo, albo tracisz kaucję. Dobrze mówię? Bo ich umowę miałem w ręku już dawno i nie pamiętam dokładnie.
@100piwdlapiotsza: wyprowadziłem się na koniec umowy, żadnych karbza bałagan albo zniszczenia bo dbałem i wszystkie dupy mi mówią, że mam super porządek. Jak dzwoniłem to rzekomo czekali na fakturę z PGE, potem miałem brak sygnału, jak wczoraj dostałem SMS, że wezwanie do zwrotu kaucji do nich dotarło odrazu dziś mam email, że zwrócą mi 1000zl mniej bo tak im wyszło w excelu. Żadnych stawek w tym wyliczeniu nie ma, są błędy
@ExTc: kumpel właśnie dostał maila z mzuri że ma niedoplate za media 2 tys zł. I chu... Wie skąd te nie dopłaty bo żadnych faktur nie ma. A czynsz mu 3 razy w ciągu roku podnieśli
@ExTc: Tez miałem coś takiego xDD wysłali mi w excelu tabelkę z powpisywanymi wierszami xD za żadne faktury nie mogłem się doprosić dopiero jak im wyłożyłem przy klientach jak kawa na ławę ich błędy to nagle oddali pieniądze i to nie całe xD
@ExTc: @Nazirek: @Bogdan23: E-sąd czasami daje radę - tacy kanciarze często nie odbierają pism albo w ich zalewie je przeoczą, nie dotrzymają terminu sprzeciwu i wyrok z e-sądu się uprawomocni (przez brak odebrania doręczenia wyroku albo przez brak sprzeciwu). Ja już tak kilku potencjalnie trudnych przeciwników przyklepałem prawomocnym nakazem zapłaty przez ich własne roztargnienie. A biurokracji z e-sądem jest tak z 90% mniej niż z tradycyjnym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ExTc: trzymam kciuki, mnie też kiedyś #!$%@? na kaucję, po zużycie wody i prądu bla bla bla, jak poprosiłem o fakturę jakąkolwiek np z PGE to wyszło, że zaliczka na media starczała aż nadto, ale młody byłem i głupi, kwota mniejsza niż u Ciebie i machnąłem na to ręką, niestety..