Wpis z mikrobloga

Cześć Mirkówny i Mircy.
Mam kilku niemieckich znajomych, którzy nie za bardzo zdają sobie sprawę co dzieje się na Ukrainie tak naprawdę i co o samych Niemcach myśli świat. Między innymi za sprawą ich państwowej propagandy i z ich przekonania, że my wielkie niemcy przecież musimy mieć rację . Krótko mówiąc chcę trochę ich nakierować. Myślę o memach o niemieckiej pomocy i ich układaniu się za gaz z ruskimi terrorystami. Będę wdzięczny za jakieś pomysły.
#ukraina #memy #niemcy
  • 19
@erni13: Internet jest pełen hm "krautbotów", którzy bronią obraz Niemiec i utwierdzają się w przekonaniu jacy to oni nie są wielcy i co to oni nie mogą. Twitter czy Reddit (np. r/europe) jest nimi wypełniony po brzegi. Napisz, że Niemcy nie dostarczają to się dowiesz, że dostarczają a w ogóle to jesteś z kraju, którego głos się nie liczy więc masz "stulić pysk".

Wkurzeni są ludzie z Europy Środkowo-Wschodniej i Anglosasi.
@erni13 No widocznie media też mają podzielone na obozy jak w naszym kraju. Jeden za znajomych, którego rzeczywiście uważam za tępego, tłumaczy że dostali wschodnie Niemcy za friko od ruskich spowrotem to nie mogą teraz uzbrajać Ukrainy. Także dlatego chcę mu to jakoś uświadomić jakim jest głąbem.
Mam kilku niemieckich znajomych, którzy nie za bardzo zdają sobie sprawę co dzieje się na Ukrainie tak naprawdę i co o samych Niemcach myśli świat.

@jarek-trance Faktem jest, ze niemieckie spoleczenstwo jest dosc kolorowe i nie kazdego interesuje co sie dzieje w europie wschodniej, tak jak nie kazdego tutaj interesowal temat Palestyna-Izrael i placz ludzi z tamtych okolic byl taki sam jak placz na wykopie w kontekscie niemieckich decyzji. Juz pomijam te
@jarek-trance wez I'm wyślij zdjęcie jak kanclerz Scholz pozuje na tle turbiny, którą załatwił dla Rusków omijając sankcję. Rosja później powiedziała, że w sumie to jej nie chcą.
To jest totalna kompromitacja