Wpis z mikrobloga

@the_cat:

Mięso – mięśnie szkieletowe uznane za zdatne do spożycia wraz z przylegającymi tkankami: łączną, kostną i tłuszczową oraz takie narządy wewnętrzne, jak: wątroba, nerki, żołądek, ozór, mózg, płuca itp. Określenie stosuje się do ciał różnych gatunków zwierząt - głównie ssaków i ptaków, zabitych lub padłych przeznaczonych do konsumpcji. Zazwyczaj jest efektem hodowli, lecz również może być efektem polowania w swoim naturalnym środowisku. Rzadko zjadane bezpośrednio po zabiciu i nieprzetworzone. Najczęściej
@vasili994: Kebab u rudego , Kebab Habibi [makro zakopianka] i to by było chyba na tyle. Ludzie polecają jamre ale to jest bardziej restauracja a nie taki typowy street food i nigdy tam nie bylem wiec sie nie wypowiem. Odradzę za to ochy i achy na temat Kebab pod 13 który leci na kanwie popularności, może kiedyś był dobry ale coraz bliżej mu do poziomu randomowych bud z rynku z tą
@Kapelekkiciokocio: @the_cat: byłem pod 13 jakoś dwa tygodnie temu po raz pierwszy i był to mój najgorszy kebab od lat (a przy tym przy okazji jeden z najdroższych), mięso okropne, sos wziąłem prawie najostrzejszy i smakował, jakby do jogurtu greckiego ktoś dosypał dwie łyżki chilli w proszku.

Nie rozumiem popularności tego miejsca
@francoisinho o ile kebab pod 13 ma swój specyficzny smak i nie każdemu może podejść, to z mięsem opowiadasz głupoty, bo jest jednym z lepszych jakie można zjeść w Krk.
Nie da się tam zamówić kebsa bez oczekiwania w kolejce conajmniej pół godziny. To chyba o czymś świadczy.