Wpis z mikrobloga

Kupiłem pralke, ale oczywiscie nie mam jak jej zamontować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na zdjeciu dopływ wody do pieca gazowego (jedyna rura w łazience, która nie jest w scianie)

Zaraz przed tymi zaworami, jest kawałek pionowej rury miedzianej, mam 2 pomysły co można zrobić.

Pomysł nr1.
kupuje takie coś (ale dobrego rozmiaru):

https://allegro.pl/oferta/trojnik-skrecany-zaciskany-do-miedzi-22x1-2x22-gw-9785594314?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_lazienka_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365659&gclid=Cj0KCQjw1bqZBhDXARIsANTjCPJKxHJeZ14852y9Wd0iztd_tkL_YjyXRauSeYajQx94ai5l-z1pu4AaAhqkEALw_wcB

nastepnie rozcinam rurę miedzianą, montuje ten trójnik, dokręcam kranik 3/4 cala i podłączam pralke.

Pomysł nr2.

Rozkrecam za zaworem ten nypel i montuje tam trójnik, z kranikiem 3/4 cala i tam podłączam pralke

Który pomysł jest lepszy?
Czy ten projekt ma w ogóle sens?
Czy mozna odkrecic taki nypel, bez urywania połączeń na tych rurach?
Chciałbym to ogarnąć dziś - budowlany otwarty, a hydraulika na dzis nie dorwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Amator jestem, a nie złota rączka

#hydraulika #pytanie
Pobierz Jednorybek - Kupiłem pralke, ale oczywiscie nie mam jak jej zamontować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

...
źródło: comment_166402118169QZjcQLwtgdiT6yRHfsiK.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bodzias1844: głównie zatrzymuje kamień i inne większe elementy które nie powinny się dostać do pieca i innych urządzeń agd. Do domów co co mają wodę ze studni to już jest zupełnie co innego
@s---k: Dobrze, ze jesteś wrózką bo ja nie. Ani nie wiem jaki typ pieca, jakie jest faktyczne cisnienie w rurach i jak wyglada cała instalacja wodna.

W praktyce nie spotkałem sie z rozwiazaniem ktore chce zrobic OP.