Wpis z mikrobloga

A ja pójdę trochę pod prąd, choć racjonalnie.

Części ruskich mi po prostu zwyczajnie żal. Tak po ludzku, bo jest tam miliony ludzi podobnych do nas i spłycanie wszystkiego do dzieci oligarchów i motłochu jest z gruntu głupie.

Sam doskonale wiem, że będąc ruskim, będąc zapytanym na ulicy czy popieram - powiedziałbym, że popieram, nawet jeśli byłoby inaczej.

W Polsce mogę wyrazić dowolne zdanie i nikt mi za to krzywdy nie zrobi, tam się mówi takie rzeczy dla świętego spokoju, bo nigdy nie wiesz kto pyta. Możesz źle odpowiedzieć i 2 dni później pojedziesz na front albo do aresztu.

To nie jest tak, że w Rosji nikt się nie sprzeciwia temu co się dzieje. To też nie jest tak, że jak przejdziesz z mikrofonem i pogadasz, to są szczere odpowiedzi.

Tam jest nadal to samo, strach gówno i syf, nikt nie chce się angażować, nikt nie chce ryzykować. Wszystkie inicjatywy które się mogły tworzyć, były ubijane od dołu i to dosłownie.

Dlatego właśnie ten kraj działa od rewolucji do rewolucji, dlatego też tak wzrósł i dlatego też skarleje.

Niemniej nie w każdego ruska należy walić ruzgą. Ja sam się tłumaczę, że nie wiem dlaczego Kaczyński rządzi i o cholerę tutaj chodzi swoim kontrahentom. I nie zdziwiłbym się, gdyby i mnie wysłał na wojnę, gdzie i mnie śpiącego w jakimś dole rozwali dron, chociaż miałem inne marzenia i cele, a zostałem zmuszony. A przeciwnicy "mojej osoby" pocieszą się nagraniami jakichś nawalonych sebiksów i rozłożą to też na mnie, że też jestem tym alkusem który się zatacza.

Tak tylko rzucam do przemyślenia, że po tamtej stronie też są ludzie, wielu nie chce walczyć, a zginie. Podobnie jak ci którzy nigdy nie wyjadą, nie potraficie krzyknąć głośniej w wolnym kraju, to co dopiero tam.

Bylibyście tym mięsem z którego się tak śmiejecie.

Taki tylko wpis, żeby przypomnieć, że rzeczywistość nie jest czarno-biała. I że ogólnie jest #!$%@?, jeśli ci się źle wylosuje. Bo domyślam się, że urodziłbym się ruskiem w jakimś ruskopiździecku i co? I gówno. Na wojnę. Potem gniję i zdycham próbując sobie zaciągnąć cokolwiek, żeby się nie wykrwawić, a nawet nie wiem o co wojna i po co.

#ukraina #wojna #osiwadczeniezdupy
  • 47
wejdź na pikabu spędź godzinę na czytaniu na temat tego co o nas sądzą i co trzeba z nami zrobić to szybko zmienisz zdanie i wybijesz sobie z głowy że może jednak tam żyją empatyczne jednostki


@Sylwia2137: Hhehehehehe xD

To równie dobrze można napisać, "wejdź na wykop i zobacz co piszą".

W zależności kiedy wejdziesz, to trafiłabyś przykładowo na okresy wielkości Korwina, który wygłasza i wygłaszał opinie jakie wygłaszał. I na
@onpanopticon: o spoko to nie widziałam że jestem facetem fajnie, możesz sobie bronić metalnosci Rosjan ile chcesz, Twój wybór historie, katyń i wszystkie sprawki Rosjan też możesz przypisać do swojej szufladki "płytkie" zaraz powiesz ze nie wszyscy są źli a jednak ten kraj ma największe zhańbienia w swej historii na tle innych
Podobnie jak ci którzy nigdy nie wyjadą, nie potraficie krzyknąć głośniej w wolnym kraju, to co dopiero tam.


@onpanopticon: Obejrzyj wiadomości z zajęcia Krymu, pikabu i media z tego okresu. Ich nie obchodzi Ukraina, zbrodnie wojenne, im się nie podoba, że może paść na nich i mogą zginąć. Gdyby zajęli Ukrainę szybko to domagaliby się zniszczenia PL. Zobacz żarty z gwałtów na Ukrainkach z lutego. Tak wiem, że nie wszyscy to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@onpanopticon: to niech durnie pokażą swój opór bo jak do tej pory nic nie pokazali. Jak chcesz się przeciwstawić władzy to musisz iść na wojnę a ruskie tego nie potrafią. W Polsce się śmiejemy z Francuzów że hehe biała flaga, tylko że gdyby temat dotyczył ich to Paryż i inne miasta właśnie stały by w ogniu. Co robią ruskie? Nic.
Część europejska rosji, zamieszkana podobno przez Słowian przynosi wstyd wszystkim Słowianom
@Sylwia2137: Rosjanom trzeba zrobic to co Niemcom w 1945, by wybic im ten barbarzynski imperializm z glowy. Rozpad ZSRR w 1991 byl mimo wszystko zbyt bezbolesny dla przecietnego Rosjanina i teraz zbieramy zniwo. Trzeba ich zgnoic i totalnie upokorzyc, innego wyjscia nie widzę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pokaż mi swój opór cwaniaku


@onpanopticon: widzę że się znamy. Chociaż chyba nie do końca, bo gdybyśmy byli bliskimi znajomymi to byś w życiu nie napisał takich bredni w moim kierunku.

Moralizator internetowy się znalazł, będzie bronił ruskich, jakby w innych krajach dawali bombonierki za walkę z ustrojem. Ha tfu.