Wpis z mikrobloga

Witam. Tydzień temu znalazłem porzuconego kotka i podjąłem się z różową wykarmienia go. Obecnie ma około 3 tygodni, nabrał sił, pozbył się kociego kataru. Pozostała mu jeszcze minimalna plamka na oku po wrzodzie, którego leczymy kroplami z antybiotykiem. Póki co karmimy go mlekiem Milvet. Kiedy zacząć go przestawiać na karmę? Jaką karmę wybrać? Kiedy zacząć uczyć go korzystać z kuwety oraz jaki żwirek będzie odpowiedni dla naszego kawalera? Bigos pozdrawia Mirków oraz Mirabelki i prosi o rady. #koty #kot #kocigang #smol #kitku #weterynaria
Fifczy - Witam. Tydzień temu znalazłem porzuconego kotka i podjąłem się z różową wyka...

źródło: comment_1664111228SnBgk5VAwN6VEqavdyNOeA.jpg

Pobierz
  • 29
@Fifczy Na YouTube jest kanał kittenslady i kobitka tam odchowuje takie maleńkie kotki (czasami nawet kilkudniowe). Takie maluszki, jak Wasz, są częstymi gośćmi. Babka oprócz pokazywania słodkich małych kotków opowiada, jak wymagająca jest praca nad nimi. Sporo daje też protipów odnośnie opieki nad kociętami. Jeśli więc macie czas i możliwość, warto zerknąć na jej social media.
Podziwiam Was za podjęcie się opieki nad takim małym kociakiem. Śliczny jest! (
@Fifczy: Piękny kociak :) Nam weterynarz dał jedną radę na początku: żeby unikać karm z kurczakiem. Faktycznie patrząc na składy, bardzo dużo karm go zawiera (np. wszystkie rodzaje Wild Freedom), można się naciąć i kupić wiele różnych smaków, a w każdym będzie kurczak. Podobno dużo zwierząt dostaje później alergii, a patrząc na jakość mięsa, jakie się spotyka w sklepach "dla ludzi", przemawia to do mnie.

Tak samo przemówił do mnie film
@Fifczy: nie słuchaj polecaczy chrupek nigdym to są ludzie nie majacy ZWYKLE o kotach pojęcia głębszego. Kiedy dawać karmę nie powiem ale: tylko mokra karma, najlepiej taka która ma dużo mięsa i olej rybny albo z kryla, roślinny raczej nie, do tego od czasu do czasu (kilka razy w tygodniu) mięso, im bardziej jest to poprzerastane mięcho (nawet ze skórą, żyłami, flakami czy chrząstkami) tym częściej możesz podawać. Podobnie, czym gorszą
@Fifczy mieliśmy kiedyś tutaj mirabelkę która odchowywała kocie mioty, obecnie działa jako fundacja Tymczasem u Magdy. Magda ma naprawdę duże doświadczenie i wiedzę w wychowywaniu takich małych kotków, napisz do niej na Facebooku lub instagramie i myślę że bardzo chętnie ci pomoże i odpowie na pytania :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fifczy: Dołącz do jakiejś grupy na Fejsie tam jest sporo informacji. Tylko nie karm go whiskasem ani niczym podobnym bo to syf jest dla kotów bo ma zboża. Koty powinny jeść karmy bez zboża. I nie karm go suchą karmą bo to też nie zdrowe dla kota. Ja czasem swojemu sypne jak wiem że od rana do wieczora mnie nie będzie. Ale tak to tylko mokre.