Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rodzina i pieniądze. Jak wyznaczyć granice?

Od dzieciaka klepaliśmy srogą biedę, na szczęście mam sprawną głowę po tatusiu i udało mi się wyjechać na studia za granicę. Jakoś się utrzymuję #!$%@? pracą po uszy, staram się nadrobić za te wszystkie lata kiedy jedynym hobby na które było nas stać były regularne spacery do mopsu.

Na mojej liście jest jeszcze wyleczenie nachalnego trądziku i zrobienie sobie zębów.

Matka robi w Polsce za minimalną, ojciec zmarł, dom jest oficjalnie częściowo na mnie, nawet jeśli wpadam tylko na święta. Oficjalnie jako studentce należy mi się renta po ojcu, ale nie zgłosiłam się, moją część dostaje matka. Pyta te czy nie dorzucę się do węgla i remontu.

No i jestem w rozterce moralnej, niech matka kupuje ten węgiel za moją rentę, tego jej nie zabiorę. Ale myślę że moje zdrowie jest ważniejsze niż wypłytkowanie podjazdu. Nie mogła o nie zadbać jak byłam dzieckiem, ale teraz niech chociaż nie prosi o wsparcie, kiedy ja muszę przede wszystkim wesprzeć siebie.
A może życie na zachodzie robi ze mnie egoistkę.

Mam 22 lata i jestem z matką w dobrej relacji, co robić wykopie?
#rodzina #emigracja #studbaza #wegiel #matka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6330662dc7c3f030d790d7c1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Tym ,ze dom stoi na ciebie to matka ma cię w garści i będzie na tym jechała.Wiadomo,ze nikt nie będzie remontował domu, który później będzie twój. Albo sprzedaj dom i mamie kup mieszkanie, albo zróbcie podział i służebności i każdy dba o swoje.
Z węglem to rozumiem, źle by było jakby matka zamarzła, ale z tym podjazdem to mogłaby sobie darować.

Wytłumacz matce, że masz przez trądzik twarz jak powierzchnia Marsa, a szczeliny w zębach jak kanion Valles Marineris i jak nie zadbasz o siebie to prędzej na twojej twarzy wyląduje łazik curiosity niż jakiś chłop będzie cię chciał i jak chce mieć kiedyś jeszcze wnuki to niech się wstrzyma z tym podjazdem ¯_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania: Rente niech juz sobie zostawi, ale skad Ty masz jako studentka wziac pieniadze na jakies remonty? Powiedz jej, ze nie masz i tyle. Jak kiedys nie bedziesz miala co robic z pieniedzmi to jej cos fundniesz fajnego. Ona tez moze za granice jechac i sobie dorobic jako opiekunka.
1a6e1 9r33n: Kobieto, to co napiszę zabrzmi "egoistycznie" ale taka jest prawda:

Twoja matka cię wykorzystuje lub ty się nadmiernie poświęcasz dla niej.Kropka.Wierz mi,w dużej części jestem ofiarą czegoś podobnego tylko ja mam 35 lat i nic nie udało mi się w życiu osiągnąć. Moi tak się na mnie rzucili jak chciałem samodzielnie wyjechać że nawet z wyjazdu nic nie wyszło,a januszexy to nawet nie chcą mnie zatrudniać. Jestem więc