Wpis z mikrobloga

Hej, czy orientujecie się ile może zająć czasu wykwalifikowanej osobie uszycie body dziecięcego? Przy założeniu, że materiał jest już przygotowany. Szukam firm które mogą to zrobić, ale wyceny mają z kosmosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szycie #krawiectwo
  • 9
@moll: @moll: nie chce dla siebie tylko potrzebuje do firmy. chcemy rozpocząć szycie. Niestety propozycje mam rzedu 30zł netto sztuka co jest dla mnie jakąś abstrakcją skoro gotowe można kupić za 15zł i taniej.
2h wydaje mi się, że to mega dużo czasu jak na taką małą robotę. Przecież to daje jakieś 2cm na minutę xD
@ahaw: to raczej jakaś szwalnia. Bierz też pod uwagę, że cena będzie zależna od nakładu. Mały nakład to wyższa cena. Do tego szycie przesz człowieka będzie droższe i bardziej czasochłonne od maszynowego
@ahaw: a sprawdzałeś system szycia? Kilka lat temu zatrudniałam do automotive do szycia tapicerek samochodowych i to się normalnie ludźmi na maszynach do szycia szyło, także tego :P

Do tego, jeśli chcesz szyć w Polsce, masz dość wysokie koszty pracy nawet operatorów maszyn, jeśli nie szwaczek. I 300-500 sztuk to mały nakład, na który części szwalni nie będzie się opłacało parku przestawiać
@moll: to ja tego nie czaje, polskie firmy (które mówią, że to produkt polski) na allegro sprzedają takie bodziaki po 16zł, gdzie musi być jeszcze prowizja, dochodowy, materiał etc. A tutaj nikomu się nie opłaca zrobić za 15zł/szt.

Jaki system szycia masz na myśli?
@ahaw: pewnie nakłady idą w tysiące, linia jest ustawiona pod ograniczoną wariację produktów. Wtedy możesz liczyć na niskie ceny, bo rekompensujesz to ilością

standardowo w szwalni masz podział na krojczych i szwaczy - jedni tylko wycinają elementy, drudzy tylko zszywają. Wtedy uszycie czego nie trwa długo, o ile jest to prosty wykrój, a w przypadku odzieży niemowlęcej masz małe rękawki, napy i inne takie - więc zajmie więcej czasu, mały nakład
@ahaw: znajoma, która ma mini szwalnie niektóre rzeczy na allegro (też szyte w Polsce) przeliczyła to jej wychodzi, że by zarabiała 3zl na sztuce, przy przedniocie za 50zl. I to przed zakupem kartonu, spamowaniem i wysłaniem. Mówimy tu o rzeczy, którą się szyje 20 minut.