Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #passat #mazda #vw
Co z grubsza będzie lepsze VW Passat 2.0 TDI, 2017, 120k przebiegu czy Mazda 6 z 2019, 70k przebiegu, 2.0 benzyna 165 KM? Cena można powiedzieć, że ta sama.
Mazda ma dużo lepsze opinie, szczególnie jeżeli chodzi o awaryjność i silnik. Za Passatem przemawia wnętrze, lepszy system infotainment, prawdopodobnie lepsze wycieszenie i karoseria. Mazda ma radio na CD XD

Które auto lepsze?

  • Mazda 6 68.8% (66)
  • VW Passat 31.3% (30)

Oddanych głosów: 96

  • 18
w czteroletniej mazdzie już rdzewieje blacha i zawieszenie.


@Kacpoo: e przesadzasz chyba. Są firmy które robią zabezpieczenia antykorozyjne podwozia, zalewają jakimś materiałem który niby dobrze chroni przed korocją. Koszt to jakieś 5-6k.
@Chris_Karczynski mazda że swoim wolnossakiem nie jedzie na niskich obrotach. Mam ten silnik i auto jedzie od 3000 obrotów a i tak demonem szybkości nie jest. W 2019 jest już lepsze wyciszenie. No i lakier jest z papieru. Natomiast z plusów bezawaryjność i skrzynia ma przyjemny skok. Dodam jeszcze że w mazdzie jest archaiczny infortainment system, w 2015 już był przestarzały, a pakowanie go do 2019 to już lekka przesada. Jaka wersja
@Chris_Karczynski: Kupując Mazdę musisz się liczyć z częstym redukowaniem. Z racji na wolnossaka nie ma w ogóle elastyczności w dolnych obrotach i żeby np sprawnie wyprzedzić trzeba redukować dwa biegi żeby było te 3-4 tys obrotów. Ja kupiłem oczami bo mi się zawsze podobały :)
@Chris_Karczynski 2015, pierwszy lift, skypassion, 110tys przebiegu, rdzy nie zauważyłem . Mam ją 3 lata i zero problemów. Nie wiem czy później to poprawili ale ten model cierpi na psujący się mechanizm składania lusterek, u mnie jeszcze działają.