Wpis z mikrobloga

@PDCCH: Jakoś Ukraińcy zawsze prosili o czołgi, a nie o gepardy. Sami mają pojazdy tej klasy np. tumguski. Oprócz tego działka 23 milimetrowe.
U nas też z jakiegoś powodu zaprzestano rozwoju systemu Loara.
@PDCCH: dzięki ich polityce i uzależnienia Europy od rosyjskich węglowodorów mamy ten scenariusz, jaki mamy. Oni powinni na klęczkach tam dymać, a te chadeckie pomioty wywieźć na taczkach. Co by szwaby już nie zrobiły to będzie za mało pomocy i za późno.
@Okcydent: Ale po co opowiadasz bzdury… Z PZA Loara zrezygnowano ze względu na bardzo wysoki koszt, jest to fakt powszechnie znany, sam sprzęt był palce lizać (oprócz podwozia z T-72).

Odpowiedź ministra obrony narodowej

na zapytanie nr 5176

w sprawie zawieszenia programu Loara

Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na zapytanie pana posła Ludwika Dorna w sprawie zawieszenia programu ˝Loara˝ (SPS-024-5176/09), uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.

Program ˝Loara˝ realizowany był w latach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledge: Pierwsze to poradzecka Osa a drugie to przeciwlotniczy Gepard, od tych Niemców co niepomagają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PDCCH: Dlaczego jak Osa to poradziecka a jak stary szmelc Gepard to już nie RFNoski? Przecież Gepardy to stare szambo z czasów podzielonych Niemiec i mają mniejszą wartość bojową od Os.
dzięki ich polityce i uzależnienia Europy od rosyjskich węglowodorów mamy ten scenariusz, jaki mamy.


@wuwuwrerer: Możesz jakieś konkrety pokazać na ten temat? Ile % i wartościowo importowali z Rosji Niemcy a ile kraje na wschód od Niemiec włącznie z Polską? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Saeglopur: chcesz mi insynuować, że koleżanka Schulza, która zrzekła się atomu i postawiła wszystko na kartę taniego rosyjskiego gazu i ropy nie wiedziała, do czego to prowadzi? W imię "ekologii" i szemranych interesów greenpeace'owskich panów opłacanych przez Kreml. Nie przeczę, że sami ciągnęliśmy od nich te krwawe dobra, ale to oni chcieli być hubem gospodarczym i to oni zwlekali dwa miesiące z jakąkolwiek pomocą (przodownik Europy). Nie jest żadną tajemnicą, że
@Aryo:

Pozdrawiam cie kolego i życzę wszystkiego dobrego. Dałem na niejedną zbiórkę na Ukrainę. Od karetek po kamizelki i dwa razy na bajraktary.
Tak że mam nadzieję że jest jakiś nikły procent szans że przyczyniłem się do ochrony życia Ukraińców i że bajraktary zniszczyły dużo ruskiego sprzętu

Pisałem w innym wątku:

Na nagraniu z dziś (26.09) z ataku chyba na Odessę słychać było jak Ukraińcy próbują zestrzelić te Irańskie drony z