Wpis z mikrobloga

#gielda
Warunki sa uber trudne
Przypomne tylko, ze nie ma obowiazku handlu w tych warunkach

Mozna sie zapakowac w gotowke, mozna w krotkie papiery dluzne (ekwiwalent gotowki)
Mozna w USD, mozna w PLN, co kto woli. Dobrze placa i bez ryzyka

Najwazniejsze zebys mial pieniadze zeby sie zapakowac long jak bessa sie skonczy
Chron kapital, nie rob glupich rzeczy
Stracona okazja to nie strata
Okazji bedzie mnostwo
  • 18
@151346136

Mozna sie zapakowac w gotowke, mozna w krotkie papiery dluzne (ekwiwalent gotowki)

Mozna w USD, mozna w PLN, co kto woli. Dobrze placa i bez ryzyka

Coś konkretnego dla USD polecasz?
@151346136: wy to macie wyborne strategie xD Jak była pompa to zakupy na pełnej, nikt w cashu. Jak mamy -25% na amerykańskich indeksach od początku roku, to będą na cashu nagle siedzieć i czekać xD

"Time in the market, not timing the market"
Teraz jest czas na zakupy często i malymi pakietami, tak żeby usredniać kurs wejscia i zdążyć się zapakować jak najbardziej do momentu odbicia.
Czekając z pieniędzmi #!$%@? się
"Time in the market, not timing the market"


@Czachaaa:
Gdzies dawalem wpis pokazujacy, ze z uwzglednieniem inflacji pomiedzy 65 a 92 rokiem bylo sie na zero, to jest 27 lat
pomiedzy 2000 a 2016 tez na zero, to jest lat 16
pic related

Teraz jest czas na zakupy często i malymi pakietami, tak żeby usredniać kurs wejscia i zdążyć się zapakować jak najbardziej do momentu odbicia.


@Czachaaa: moze tak, moze
Pobierz 151346136 - > "Time in the market, not timing the market"

@Czachaaa: 
Gdzies dawa...
źródło: comment_1664205247dxdyctXFdZgNVnqKX8U0j2.jpg
to dlaczego siedzisz w cashu zamiast full depo short skoro napewno spadnie i nawet bedziesz wiedział kiedy odbije? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czachaaa: kto Ci powiedzial ze siedze w cashu?
Ja gram shorty od prawie samego szczytu
@Czachaaa: nie zgodzę się że teraz jest czas na wchodzenie, bo może się okazać że będziesz uśredniał przez najbliższy rok, a indeksy pospadają do tego czasu o kolejne 30%, 2-3 lata zajmie wyjście na zero, ups zapomniałem o inflacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukanie dołków to śmierdząca sprawa, wolę stracić 20% rajdu od dna, niż stracić 20% wchodząc za wcześnie.

Na akcjach i surowcach teraz tylko short,
@diler_biedy: Dlatego napisałem, że dca małymi kwotami. Ja na chwilę obecną mam cash podzielony tak, że dokupię 2 razy w tygodniu przez następny rok. Do tego dojdzie nowy kapitał w trakcie, więc myślę, że dam radę robić dokup nawet przez 1,5 roku. Ile zdążę załadować, to się okaże.