Wpis z mikrobloga

Przeglądam ruskie telegramy żebyście wy nie musieli.

To wpis od jednego wariata który walczy od 8 lat i całym sercem wspiera mateczkę r0sję.

Wiesz co jest zabawne? W sieci pojawia się wiele filmików, które przesyłane są na mojego bota, pokazujących jak zmobilizowani ludzie, po wejściu w nową rzeczywistość, wariują od tego co zobaczyli i wysyłają swoim matkom, żonom i dziewczynom wiadomości pełne emocji. Czy wiesz, dlaczego cały kraj przeżywa teraz szok? Bo przez 7 miesięcy kraj nie był w stanie wojny. Bo jacyś kontraktowi żołnierze walczyli gdzieś daleko. A teraz wojna przyszła, nawet jeśli nie do każdego domu, ale do wielu. Nigdy nie przestanę przypominać, że my, wszyscy ci dla których wojna zaczęła się nawet wcześniej niż 24 lutego 2022 roku (dla mnie zaczęła się w 2014 roku), wcale NIE byliśmy zaskoczeni. Wiedzieliśmy, jak jest naprawdę. Mówiliśmy o tym przez wszystkie osiem lat, ale byliśmy postrzegani jako marudzący, defetyści, agenci CYPSO, zmarginalizowani, cokolwiek. Ale rozmawialiśmy o tym. Zostaliśmy jednak wyśmiani i ośmieszeni. I jak słusznie twierdzą moi koledzy z OPSB powinniśmy teraz wbić bagnety w ziemię i stanąć ze śmiechem na tych, którzy teraz z rybimi oczami zgarbili się nie wiedząc jak urodzić coś dobrego, my natomiast robimy wszystko, aby pomóc wygrać. Wiedzieliśmy, że musimy pracować w takich warunkach. Osobiście byliśmy na to gotowi. Zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Nie zszokowało mnie, że w konwoju do Izyum nie mieliśmy żadnych radiostacji, a te, które tam były, nie działały. Wyszedłem w Valuiki, kupiłem na koszt OPSB pięć baofengów i po cichu rozdałem je do kolumny. Nie marudziłem, że nie mam apteczki, kupiłem dla siebie i dla kolegi tam też. Nie miałem quadro, więc podszedłem do ludzi i mi kupili. Przygotowywałem się. Wiem, że nasi nie przyjdą - wszyscy nasi to WE. Nie mam więc pretensji do państwa, nie przeklinam go. Wiedziałem, co to jest. Jest tym, czym go uczyniliśmy. Państwo to ty i ja. Jest to odbicie w lustrze. Jeśli teraz mówisz, że państwo jest złe, to znaczy, że ty jesteś zły. Jeśli ktoś, kto jest teraz w nowej rzeczywistości, złamał schematy, to świetnie. Zaczynasz myśleć trzeźwo. Zaczynasz myśleć, jak uczynić państwo lepszym. Zaczynasz zmieniać siebie, a my wraz z nami zmieniamy państwo. Bardzo dobrze, że ludzie, dla których wojna była w telewizji, zasilili szeregi tych, których widzieli po drugiej stronie ekranu. Ci, którzy byli w telewizji, walczą tak już od ponad pół roku. I wiesz, co jeszcze chcę powiedzieć? Sytuacja jest znacznie lepsza niż pół roku temu. Dużo lepiej. Aż drżę na myśl, co ty, mój drogi zmobilizowany przyjacielu, przeżyłbyś, gdybyś stanął w szeregu pół roku temu. Zbierajmy więc smarki z podłogi, dopinajmy uprzęże, sznurujmy buty i ruszajmy mój drogi kolego rezeevist. Wszyscy razem dla zwycięstwa. A tył będzie w porządku. On po prostu nie ma gdzie się podziać.
#ukraina #rosja #wojna
Pobierz SynMichaua - Przeglądam ruskie telegramy żebyście wy nie musieli. 

To wpis od jedn...
źródło: comment_1664307526M8sNurpADbcvJrFrGGCEHD.jpg
  • 2