Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...

źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg

Pobierz
  • 370
@ATAT-2: A po co Ci ta kamerka na każdym spotkaniu? Robicie demo i 3 osoby coś pokazują na ekranie, a 10 innych osób ma odpalać ekstra kamerę? Klienci rozumiem też, bo tak? :D Bez sensu wg mnie.

Umówcie się zespołem, jeśli wszyscy się zgodzą, że np na standupy, retro czy jakieś konkretne momenty odpalacie kamerki i już.

I zupełnie pomijam 'warunki do video konferencji', bo z definicji nie widzę sensu odpalania
@ATAT-2: Jaką masz gwarancję, że nikt mnie nie nagra? Znam osobę, która mimo zakazu nagrywania szkolenia online, nagrał je.


@Thor1990: @59b862cef4: Jeśli używa funkcji nagrywania na zoomie to dostaniesz o tym info, niezaleznie kiedy dołączysz.

Jeśli siedzi z telefonem przed ekranem to sorry - równie dobrze może to zrobić w. biurze czy na ulicy.
A pytanie drugie - po co miałby ktoś to z przyczajki robić?
@Luigi93: Nie pracuje zdalnie. Gdyby firma zapewniła mi kamerkę, to nie ma żadnego problemu, e musiało by wyjść to od nich, bo sam bym tego nie zaproponował, nawet nie dlatego, że mam ku temu obiekcje, tylko dlatego, że jestem hardym introwertykiem i nie byłbym w stanie zmusić się do poproszenia kogoś o cos. ¯\_(ツ)_/¯