Wpis z mikrobloga

Dostałam od lekarza miesieczną kuracje prokit + dexilant + debretin i powiedzcie mi, czy tak powinno być XD

Stałam się studnią bez dna, jak wcześniej mogłam sobie nie jeść ile chciałam, tak teraz robię się strasznie głodna, po raz pierwszy zrozumiałam zdanie "ssać z głodu" XDD mogłabym ci zjeść kilogram spaghetti i po 15 minutach dowalić drugi kilogram, hiperbolizuję, ale wiadomo, o co chodzi. Przecież w takim tempie nagłego obżarstwa, to ja po miesiącu będę beczką, a naprawdę muszę zjeść, przysięgam, nigdy czegoś takiego nie miałam, że wpadam do żabki i kupuję szybkoszybko jakąś owsiankę do wyciskania, bo nie da rady wytrzymać do zrobienia posiłku XD ja raczej w drugą stronę od czasów gimnazjum, 1-2 posiłki dziennie, cały dzień bez też na luzie, wręcz sobie zapominałam.

Dodatkowo często słyszę swój żołądek, ale wcale nie pomagają w zaburzeniach perystaltyki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
no nie podoba mi się to i nie wiem, czy tak powinno być, czy nie XD halp

(lekarka po objawach nie stwierdziła, że mam refluks/zgage/cokolwiek, w sumie nic nie powiedziała, tylko dała to, z gastro wyszły nadżerki i zapalenie żołądka)
#zdrowie #medycyna #gastroskopia #refluks #zgaga
  • 26
@lunaria: I jak? Ja jestem trochę młodszy od ciebie a problemy podobne i leki tez podobne dostałem dexilant działa cuda ale od jakiegoś czasu nie biorę nic nawet sam gastrolog zalecił odstawiać te leki bo są bardzo bardzo szkodliwe
@Undying: A teraz trafiłam do o wiele fajniejszego lekarza, sam o wszystko pytał, dał leki, stwierdził klasyczne ibs, ale dla wykluczenia innych chorób dał skierowania na różne badania, w tym test na sibo, pasożyty itp. Ten jest ok, poczułam się zaopiekowana a nie wrzucona do wora, dziekuje, następny. No i kazał przejść sobie przez dietę fodmap, nieporadnie jej się uczę i próbuje, raz lepiej, raz gorzej, ale np. Dziś nie czuje
@lunaria: No to pozazdrościć bo ja dwie wizyty u różnych gastro w sumie 500 zł za same wizyty + 200 zł za receptę i w sumie nic za bardzo nie wytłumaczyli sam się uczę wszystkiego zero testu na żadne sibo żadne pasożyty
@Undying: Hahahaha, dokładnie znam temat, tu w aptece 200, tu 250, a co tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) gastroskopię, badania na helicobacter, krew i kał dostałam dopiero jak poszłam do internistki z bólem brzucha, bo nie było żadnego terminu do gastrologa, a już miałam dość tego, ze jak poszłam do gastro kiedy akurat nie bolał, to powiedział ze jestem zdrowa, młoda i dawno takiego zdrowego brzucha nie
@lunaria: Najbliższa wizytę mam w grudniu czekam pół roku bo to na NFZ, wiesz co moim zdaniem głównym powodem problemów z żołądkiem jest połączenie stresu i złej diety, u mnie objawy się nasilają właśnie od stresu, leczę się już jakos od czerwca, w końcu jest poprawa ale wciąż są rzeczy które mnie martwią. Swoją drogą jak już miałaś zgage to znaczy ze przełyk w odcinku dolnym już nie jest taki szczelny