Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pendriva z którego niedawno instalowałem system. Teraz chcę go sformatować jako zwykły nośnik danych. Problem taki, że wyskakuje komunikat o zabezpieczeniu przed zapisem. Pendrive nie ma żadnych cycków do blokowania zapisu i tym podobnych. Próbowałem ogarnąć to w cmd narzędziem diskpart oraz w edytorze rejestru. Sprawdzane na 3 urządzeniach, wszędzie bezskutecznie. Czy jest jeszcze jakaś alternatywna metoda żeby zrobić tego formata?
#windows #komputery #informatyka
Pobierz
źródło: comment_16645278273dks0jISqEFjymWc9BYTIS.jpg
  • 31
@kidi1: Nie zawsze, ale kilka razy miałem problem podobny do przedstawionego przez OP - po instalacji systemu nie szło wykasować danych na paluszku, nie pomagały magiczne polecenia z CMD, pomagał zawsze Gparted - ten jest niezastąpiony do takich działań.
@Wiskoler_double: @kidi1: @hrumque: @ZeroX4: @Sayong: @NewEpisode:

Chyba nośnik zdechł, odpaliłem lapka na któym mam linuxa, odpaliłem gParted i najzwyczajniej w świecie wywaliłem starą partycję i utworzyłem nową FAT32 (tak jak powinno być). Pojawił mi się taki komunikat, który mówi, że pamięć jest tylko do odczytu. Po kliknięciu ignore, pojawiły się jeszcze dwa inne komunikaty, które zamieszczam w komentarzu. Dzięki za pomoc :)
Pobierz
źródło: comment_1664563680kMHbamwD5QbonK94bNtRhR.jpg