Wpis z mikrobloga

@kagame1922: Barry Douglas: Gol z Legią Warszawa jest jednym z tych momentów, do których będę wracał po karierze

Wyjazd ze Szkocji był trudną decyzją?

- Na pewno nie było to łatwe. W tamtym momencie mojej kariery miałem opcję ruszyć na południe, do Anglii, bo właśnie taka jest normalna szkocka droga dla piłkarza, który chce się rozwijać - albo idziesz do Celticu lub Rangersów, albo do Anglii. Miałem taką możliwość, ale ja
@kagame1922: A jak odnajdujesz się w roli najstarszego zawodnika w szatni?

- Wiek to tylko liczba. Fizycznie i psychicznie nie czuję się tym najstarszym w szatni. Jednak na pewno doszedłem do momentu, kiedy nie nakładam na siebie żadnej presji, tylko po prostu cieszę się grą w piłkę. Od meczu do meczu. Chcę na pewno postrzegać siebie jako wzór dla młodych zawodników w szatni, jednak o to, czy się sprawdzam, trzeba by
@kagame1922: Barry Douglas w 2014 r., jeszcze przed opuszczeniem Lecha Poznań, do którego teraz wraca Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Jakie były twoje pierwsze myśli po meczu z Pogonią Szczecin, kiedy po twoim faulu podyktowany został dla nich rzut karny w doliczonym czasie gry?

- Byłem na pewno sfrustrowany i rozczarowany. W szatni przeprosiłem chłopaków za stratę punktów, ale nie przeprosiłem za samo zagranie, ponieważ dla mnie nie było ono
@kagame1922: A jakie jest twoje wymarzone miejsce na zakończenie piłkarskiej kariery? Jakiś ciepły kraj czy Szkocja?

- Ten ciepły kraj to dobry plan na całą karierę, a nie tylko zakończenie. Szczerze, to ja jeszcze o tym w ogóle nie myślę. Czasami zapominam, że ja mam już 33 lata. Nie mogę też tylko myśleć o sobie, bo jest rodzina. Na razie dużo się przeprowadzaliśmy, a więc jak ten moment nastąpi, zdecydujemy razem
@kagame1922: Czyli mamy trzymać kciuki za rzut wolny podczas sobotniego meczu?

- Jeżeli zagram i będzie okazja, to ja zawsze jestem pewny siebie przy strzale z rzutu wolnego. Trochę już czekam na takiego gola, a więc jak będzie szansa, to postaram się powtórzyć tę historię. Jednak najważniejsze są trzy punkty, bo to będzie ważny krok w kierunku poprawy naszej sytuacji po słabym początku. Kilka naszych zwycięstw może kompletnie zmienić tabelę ekstraklasy.