Wpis z mikrobloga

Jeśli firma X ma ofertę pracy z widełkami brutto podanymi dla UoP, to oczekiwałbym, że na B2B będą otwarci na tę samą kwotę jaka ich kosztami pracodawcy przy UoP.

Czyli np.
10k brutto UoP = 12k koszty pracodawcy UoP = 12k netto B2B.
Do tego ewentualnie doliczenie odpowiedniej kwoty na urlopy i inne negocjacje w zależności od różnic w odpowiedzialności i obowiązkach.

Rozsądnie myślę?

Z kolei często spotykam się, że stawki na B2B są zaniżane = niższe niż brutto UoP, nie mówiąc już o tym, że sporo niższe od tego jakie koszty ponosiłby pracodawca przy UoP.

Pytanie czy ja coś źle myślę, czy to wypychanie ludzi na B2B, którzy nie wiedzą, że ostatecznie będą gorzej zarabiać, ale widzą większe kwoty obok napisu "netto" więc wybierają B2B.

#programista15k #dzialalnoscgospodarcza #pracait
  • 6
  • Odpowiedz
@wanderlust00: Mentalność robaków, w jednym przypadku jesteś robolem na etacie a w drugim jo mom własna firma, poza tym na dg jest większe ciśnienie na #!$%@? bo płacisz zus i dużo biedaków leci z dotacją na to, poza tym tak jak piszesz debil widzi netto w kieszeni
  • Odpowiedz
@wanderlust00: Nie wiem na jakiej technologii jesteś ale ja tego na mobilce nie zauważyłem. Oferty na b2b są zawsze znacząco wyższe niż na uop. Sporadycznie mi się zdarzyło, ze stawka była niemalże równa lub niewiele wyższa
  • Odpowiedz
@dac14: generalnie chciałbym potwierdzić czy moja logika myślenia o oczekiwaniach na b2b jest racjonalna. Skoro pracodawca zatrudniając na UoP płaci X kasy to na B2B powinien mieć takie same koszty. Po stronie pracodawcy to jeden ch*j jak ja się porozliczam, nawet lepiej dla niego jak sam to zrobię zamiast on mnie.
Jak zaoferuje te same benefity i urlopy jak na UoP to nawet nie negocjowałbym stawki na większą za bardzo. Z
  • Odpowiedz
@wanderlust00: No jest, ale dlatego negocjujesz stawkę. W jednej firmie jako zwykły dev na b2b zarabiałem sporo więcej niż lead który był na uop. Chłop się zasmucił jak odchodziłem i zapytał ile mi płacili. Jak zobaczysz ofertę za 12k brutto uop i 12k netto b2b to jest bardzo duża szansa ze znalazłeś januszex :D
  • Odpowiedz
@wanderlust00: zdarza się w ten sposób zaniżać b2b przez kulturę kierownictwa które po prostu wolą mieć etatowców bo to "swój" i kontraktor nie może mieć lepiej - nawet jeśli trzeba przepłacić za etat. Zwłaszcza jeśli firma stoi na etatach a kontraktorzy to tylko dodatek.
  • Odpowiedz