Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika
Pytanie do ekspertów. W aplikacji mam że wyprodukowałem 2400 kWh, z elektrowni przychodzi że wprowadziłem do sieci 1100kWh czy to oznacza że dokładnie zużyłem na bierząco 1300kWh? Wiem że trochę głupio to brzmi ale słyszałem że powyżej jakiegoś napięcia blokowane jest przyjmowanie prądu czy jakoś tak i chce wiedzieć czy dobrze założyłem to w moim excellu. Też pytanie czy to normalne że mam położone na dachu 21 kW a max produkcja to było 16kW? Błędów w apce nie pokazuje
  • 9
Powyżej 253V falownik powinien się wyłączyć a więc nie będzie produkował energii. 1300 kWh zużyłeś na bieżąco.
Co do mocy to zależy jaki kierunek i kąt dachu, jakie nasłonecznienie. O tej porze roku to normalne że moc max oscyluje około 70 procent mocy zainstalowanej. Moc nominalną zaobserwujesz na wiosnę jak będzie chłodno i słonecznie
@slavkowsky: Właśnie już prawie rok jest. Regularnie sprawdzałem wykresy i nigdy nie było powyżej 16
Maj i czerwiec zajebiście (2.9M i 3.3MW) a lipec i sierpień porównywalne do marca (~2.4MW) ¯_(ツ)_/¯ i to trochę mnie niepokoi