Wpis z mikrobloga

Najlepszy przepis na kokosanki. Smak dzieciństwa ()

Składniki na biszkopt:
- 150g masła (miękkie, trzeba wcześniej wyjąć)
- 2 szklanki cukru (szklanka 250ml)
- 2 jajka (w temperaturze pokojowej)
- 1 szklanka mleka 3,2% (temperatura pokojowa)
- 4 szklanki mąki tortowej
- 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

Składniki na polewę:
- 250g gorzkiej czekolady (u mnie wedel 64%)
- szklanka mleka
- 4 łyżki kakako ciemnego
- pół szklanki cukru

- wiórki kokosowe (u mnie poszły 2 opakowania po 200g)
- blaszka wszystko jedno jaka, u mnie standardowa 25x40

Przygotowanie:
1. Miękkie masło utrzeć z cukrem. Na początku miksujemy samo masło na aksamitną masę, a następnie stopniowo dodajemy cukier, ciągle miksując.
2. Gdy masło z cukrem ładnie się połączy to dodajemy jajko, miksujemy chwilę i kolejne jajko.
3. Następnie dodajemy stopniowo szklankę mleka. Miksujemy ciągle.
4. Dodajemy przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Powoli, po trochu, partiami, aż uzyskamy jednolitą masę. Ciasto będzie gęste, takie ma być.
5. Rozprowadzamy masę na blaszce. Warto blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia albo folią aluminiową.
6. Wkładamy ciasto do rozgrzanego piekarnika na 180°. Pieczemy góra dół, bez termoobiegu ok 45 minut (sprawdzamy wkładając patyczek czy jest gotowe)
7. Kiedy ciasto stygnie to zabieramy się za zrobienie polewy.
9. W garnku rozpuszamy wszystkie skladniki na polewę. Gotujemy lekko przez 5 minut a następnie odstawiamy żeby trochę ostygło, tak żeby maczać w ciepłej polewie.
10. Kroimy ostygnięty biszkopt w kostki. Biszkopt może być jeszcze ciepły, to nic nie szkodzi, byle od razu po wyjęciu z piekarnika nie kroić.
11. Maczamy kostki w polewie czekoladowej, a następnie obtaczamy w wiórkach kokosowych. Łatwo idzie przy pomocy 2 widelców.
Najlepsze są przynajmniej kilka godzin po zrobieniu.

#studentkagotuje mój tag
#pieczzwykopem #gotujzwykopem
Rruuddaa - Najlepszy przepis na kokosanki. Smak dzieciństwa (。◕‿‿◕。)

Składniki na bi...

źródło: comment_1664570074wQ2hNuxRDzt5Atkmy6pzLJ.jpg

Pobierz
  • 11