Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@mickpl: lepsze to niż nic, dla jakiegoś biednego emeryta to jest obojętne czy będzie oglądał wiadomości w domu czy w domu kultury. Dla nich liczą się każde złotówki. Jakoś muszą przezimować. A zazwyczaj biblioteki i inne budynki i tak są ogrzewane (dla małej grupki osób) niech mieszkańcy skorzystają z tego. Z podatków dokładamy się do ogrzewania tych miejsc. @Pecunianonolet: @little_muffin: @Roquefort: @inko-gnito: @djtartini1:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@mickpl: ja proponuję takie kwiatki zbierać do folderu, kiedyś pokazać co w tym kraju (albo i na świecie) się odwaliło. Kiedyś w czasach srogich zim przy przystankach stały koksowniki, żeby ludzie czekając na autobus mogli się odrobinę ogrzać. Dzisiaj nie ma koksowników, wiaty nie chronią przed niczym, a miasto zamiast na jakieś wydarzenie/do dyskusyjnego klubu/cokolwiek ciekawego to zaprasza na wspólne ogrzanie się - ciekawe jak długo, bo za granicą zamykają budynki
@inko-gnito: a to takie trudne przewidzieć w takiej sytuacji politycznej? Wszyscy wiedzą co się dzieje na świecie, a wykopki wielce oburzone, bo będzie zimno. W tej chwili każde rozwiązanie, w którym nie ma frontu w Polsce to wspaniałe rozwiązanie. Nie można zrezygnować z gazu rosyjskiego i spodziewać się, że nie będzie konsekwencji. Ja takie konsekwencje jestem gotowy ponieść, bo w dłuższej perspektywie są one dla nas dużo korzystniejsze niż upadek Ukrainy.
najgorsze jest to, że oni (rządzący) już wiedzą co będzie się działo tej zimy. A my, jak na razie, się z tego śmiejemy...


@inko-gnito: Bo nikt nie odważy się mówić o tym głośno, znając reakcję polskiego społeczeństwa na lockdowny. Tymczasem w Niemczech trwa już dyskusja na ten temat, łącznie z zamknięciem biurowców i instytucji publicznych
https://www.wykop.pl/link/6841941/niemcy-zmierzaja-ku-lockdownowi-energetycznemu/