Wpis z mikrobloga

Planuję zmianę #androida na #iphone 13 mini. Ogólnie chce mały telefon więc zostaje tylko IP13m, na Samsunga S23 nie chce mi się czekać, a innej sensownej alternatywy chyba nie ma. Niestety iOS przy Androidzie wypada słabo.
Mam Macbooka, iPada i ogólnie znam większość różnic pomiędzy systemami, ale może ktoś jest w stanie podać mi zalety posiadania iphone?
#bojowkaios #bojowkaandroid
  • 12
@saycool: sam mam 13 mini ale chce uciekac albo na nowego pixela 7 albo zenfona 9. Zalety 13 mini to - mały, dobra bateria, bardzo stabilnie działa i można śmiało powiedzieć że jest niezawodny jako telefon. Minusy to właśnie iOS który według mnie jest nieprzyjemny w użytkowaniu, nudny i czasem wręcz idiotyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saycool: No właśnie ten zenfon ma najbliżej do czystego androida i jego mały rozmiar jest wielkim plusem. Z androida nie chciałbym właśnie nic innego jak pixela, bo ten kto używał telefonów od Google ten wie jak świetny jest czysty android, inna sprawa że google nie potrafi zrobić fajnego kompaktowego telefonu - to mnie najbardziej boli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
zenfona 9


@BooB: odpaliłem recenzję i już przypomniałem sobie kolejny powód dlaczego nie warto. Czytnik palca w włączniku. Zdecydowanie wygodniej używa się tego ekranowego bo nie ważne którą ręką odblokowujesz.
@saycool: No właśnie to że jest to fizyczny czytnik ma swoje plusy, bo taki czytnik działa zdecydowanie lepiej od tych pod ekranem (no chyba że jest to soniczny czytnik taki jak w s22, tamten działa zajebiscie, ale z drugiej strony nie można założyć szkła na ekran) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saycool: Nie rozumiem. Jak masz też inne rzeczy z Apple to super się wszystko synchronizuje i jest mega wygodnie. Mieć iphone i nic innego z Apple to trochę lipa, bo w sumie tyle, że inny system i pewność, że to sprzęt na lata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@not_me: ale daj przykład tej super synchronizacji bo te które ja znam szału nie robią tzn są ok ale mogę bez nich żyć w zamian za fajniejszy w użytkowaniu system (android).
@saycool: ja szukałem ostatnio telefonu. Z jednej strony nie chciałem wydać kupy hajsu na iPhone, z drugiej już miałem dość telefonów z pierdyliardem aplikacji firmowych itp. Ostatecznie wziąłem pixela 6a. Rozmiar niewiele ponad 150mm., całkiem wąski i czysty system. 5G wiadomo nie ma, ale to mało znaczące (tym bardziej że nie mieszkam w dużym mieście). Pojawiło się VoLTE w T-Mobile i Play i jest gites. ( ͡° ͜ʖ ͡