Wpis z mikrobloga

Jak tam komuniści na tagu #ukraina ?

Nadal jesteście za banowaniem wszystkiego co rosyjskie, wymiany handlowej z rosjanami, blokując i zachowując się jak stereotypowy polak-komunista, który sam godzi się na to by miał gorzej, byleby jego sąsiad miał jeszcze gorzej? Tylko mi potem nie mówcie, że inflacja to tylko wina rzadu bo sami za nią jesteście.

Nasz rząd idealnie was wszystkich rozgrywa jednocześnie rozwalając już kraj doszczętnie no ale oni myślą tylko smoleńskiem. Rząd napędza nienawiść wobec Białorusinów i Rosjan, gdzie obie te nacje wywaliłyby Debiloszenkę i Putina, gdyby tylko mogły no ale co mogą zrobić jak każda opozycja gnije w więzieniach, a ludzie są terroryzowani i poddawani propagandzie niczym Wy podążając za tym, co mówi tvpis, a wy jeszcze jesteście za zamykaniem im możliwość ucieczki z kraju i np. zostawienia hajsu w Polsce, przez co dowalacie wszystkim mniejszościom na terenie Rosji, również polskiej...

Podoba mi się też Wasza logika - żeby dosłownie nie utrzymywać kontaktów biznesowych z rosjanami, kto na tym zyska? Oczywiście Chiny zwiększając swoją potęgę, a my stracimy ale komunizm macie w genach więc nawet mnie to nie dziwi. Tylko Niemcy starały się zachować w sposób racjonalny i dlatego to oni są i będą potęgą ekonomiczną, a nie my. Bo oni podchodzą do biznesu rozumem, a nie emocjami jak wy. Kwestia sankcji. Bycie za sankcjami to jest bycie za nałożeniem na siebie bana i myślenie byleby "somsiad" miał gorzej. Memy z nosaczem to jak nie widać nie tylko memy ale rzeczywistość.

Dodatkowo, powstał Baltic Pipe - idealna alternatywa dla gazociągu Jamał-Europa i idealny moment, żeby dogadywać się z Rosjanami i Norwegami, żeby negocjować niższe ceny za gaz. Co zrobił "polski" rząd? Powiedział jednej stronie, żeby spadała i w ten sposób sam sobie uciął możliwości negocjacyjne. Geniusze biznesu - no ale to nie ich pieniądze tylko nasze.

Przypominam, że Polska jeszcze nie tak dawno realnie okupowała część Afganistanu, który jak widzicie w dupie miał nasze "wyzwolenie" ich spod "talibańskich okupantów". Jakoś nie widziałem wielkiego sprzeciwu wycofania wojsk przez lata na wykopie. Hipokryzja jak nie wiem.

Na końcu dodam, że Rosjanie chcięli się dogadać z Ukrainą i pewnie by do tego doszło i mielibyśmy spokój ale dzięki takim rządom jak nasz, który działa na zlecenie rządu USA konflikt został przedłużony, a to oznacza dla nas między innymi poniższe:
- wzrost inflacji,
- spadek inwestycji zagranicznych,
- mniejsza liczba turystów,
- załamanie łańcuchów dostaw i wymuszone szukanie substytutów (po wyższych cenach),
- realne przedłużenie problemów gospodarczych na linii Polska-Rosja, Polska-Ukraina, Polska-Białoruś i nie tylko,
- osłabienie znaczenia naszego regionu pod względem ekonomicznym,
- załamanie naszej roli jako kraju tranzytowego wschód-zachód,
- spadek znaczenia naszej przestrzeni powietrznej (a w tym głównie mniej zysków),
- spadek wartości PLN (to gigantycznie ingeruje w ceny produktów, które kupujemy w obcych walutach).

Nie jestem za Rosją żebyście mnie dobrze zrozumieli po prostu nie rozumiem dlaczego bardziej Was interesuje cudzego kraju, niż dobro swoje i dobro Polski...

#wojna #polityka #ekonomia #rosja
Pobierz tbhilt - Jak tam komuniści na tagu #ukraina ?

Nadal jesteście za banowaniem wszyst...
źródło: comment_1664723175JRzDfKkR3X7mLB6LYgntQl.jpg
  • 34
Rosjanie chcięli się dogadać z Ukrainą i pewnie by do tego doszło i mielibyśmy spokój


@tbhilt: xDDDDD a na jakich zasadach? Po jakim czasie poszli by dalej, gdyby dać im szansę na przerwę i odbudowę armii?

Na szczęście kacap jest WALONY PO KASKU do końca, dzięki czemu nie musimy się już przejmować siłami ZOW i tymi z Kaliningradu.

- wzrost inflacji,

- spadek inwestycji zagranicznych,

- mniejsza liczba turystów,

- załamanie
@tbhilt: Ja dla odmiany odniosę się do ostatniego zdania:

Bardziej interesuje mnie dobro Polski, dlatego jestem zwolennikiem rozszerzania sankcji. Nawet jeśli doraźnie uderza to w nas, długoterminowo zabezpiecza to najbardziej podstawowe interesy Polski, czyli nasze bezpieczeństwo.

Dogadując się z Rosją, będziemy mieć zimą 2022 tani gaz, a zimą 2023 lufę przy skroni. Nie, dziękuję, towarzyszu onuco.
Tak, jestem za blokadą handlową rosji i jakoś przeżyje dwa lata bidy które nas czekają.


@db999: @camelinthejungle: Ja również uważam, że biedowanie i zamarzanie części Polaków to mała cena za pobicie ruskich. Szkoda, że rząd znów uruchomi "dzień litości nad zwierzętami" i nic takiego się nie stanie, tylko normalni ludzie znów będą finansować dopłaty jak wynglowe, czy wakacje kredytowe, dla takich "bohaterów".
Na końcu dodam, że Rosjanie chcięli się dogadać z Ukrainą i pewnie by do tego doszło i mielibyśmy spokój


@tbhilt: ooo a to było przed czy po przemówieniu Putina, który odmawiał Ukraińcom państwowości jako takiej?
@camelinthejungle: Bardziej interesuje mnie dobro Polski, dlatego jestem zwolennikiem rozszerzania sankcji. Nawet jeśli doraźnie uderza to w nas, długoterminowo zabezpiecza to najbardziej podstawowe interesy Polski, czyli nasze bezpieczeństwo.


Gdzie nasze bezpieczeństwo jest zagrożone? XDDD Rosja nie zaatakuje żadnego kraju, który znajduje się w NATO, gdyby chcieli atakować to już tereny Estonii byłyby "wyzwalane" przez Rosję bo mają tam 20%+ mniejszości rosyjskiej xD
@tbhilt: xDDDDD a na jakich zasadach? Po jakim czasie poszli by dalej, gdyby dać im szansę na przerwę i odbudowę armii?


@selflessness: To by się dogadali na jakich. Każdy stawia zawyżone warunki i kwestią jest znalezienie konsensusu. Przy potencjalnym pokoju Ukraina weszłaby do struktur NATO i Rosja już nigdzie by w Europie nie wojowała.

Na szczęście kacap jest WALONY PO KASKU do końca, dzięki czemu nie musimy się już przejmować
@tbhilt: Dopiero od 34 lat Polska stała się w miarę niezależna od Rosji. 16 września 1993 roku ostatni Rosyjscy żołnierze opuścili Polskę. A TY chcesz ich znowu zapraszać, biznesy z nimi robić? Trzy zabory, zdrada z 17 września 1939 roku, życie pod dyktando Moskwy w PRL do 1989 roku.
Mało ci Ruskich i głupi jesteś? Na błędach swoich przodków się naucz, a sam błędów nie popełniaj.
Trzeba ich rozwalić, a potem
@tbhilt: kurde, ale się tam oficer prowadzący postarał z tym tekstem, szkoda tylko, że nie chce mi się tych wysrywów kacapskich czytać. Tak jestem za #!$%@? kacapów, a że dolar coraz droższy to dobrze, bo w tej walucie zarabiam. A jak tam ruskie papierki do podcierania dupy? Staniały, podrożały?