Wpis z mikrobloga

Ciągle nie mogę się zdecydować czy korzystać z Apple Music czy ze Spotify a nie chce utrzymywać dwóch subskrybcji na raz... Z czego korzystacie mając iphona/maca?

- AM ma zdecydowanie lepszą jakość dźwięku którą słychać nawet w aucie. Dodatkowo Spatial/Atmos robi robotę używając airpodsów. Ma też świetną integracje z iphonem, siri i shazam.
- Niestety często lubi się przyciąć, aplikacja na macbooka to dramat, w tym wyszukiwarka. Czasem zamiast muzyki zaczyna grać pisk od którego można ogłuchnać. Ma średnie rekomendacje nowej muzyki i brak aplikacji na windowsa.

- Spotify natomiast jest idealne do odkrywania nowej muzyki. Przez tydzien znalazłem tam więcej rekomendacji niż po miesiącu w AM. Aplikacja jest przejrzysta i szybka.
- Ale niestety na macbooku nie obsługuje spatialized stereo i atmosa. Aplikacja na iphona przez Spotify Connect miesza mi w ustawieniach głośności podbijając ją na maxa co jest mega wkurzające. Brakuje mi też tworzenia inteligentnych playlist.
#apple #audio #muzyka
  • 15
@rol89: Miałem bardzo podobne spostrzeżenia co Ty. Zostałem ze Spotify. Może i na Apple Music masz lepsze jakościowo playlisty przygotowane przez nich. Ale brakuje automatycznych rekomendacji dobrej jakości. Poza tym wszyscy znajomi są na Spotify, więc tworzenie wspólnych playlist jest o wiele łatwiejsze.

No i różnicy między lossless a 320 nie słyszę
@rol89: Spotify bo:
- wiecej playlist stworzonych przez ludzi
- lepiej dzialajaca aplikacja na innych urzadzeniach niz iPhone
- aplikacja dostepna na wiekszej liczbie urzadzen niz Apple Music (Linux, Smart TV)

Natomiast glowny argument to ten pierwszy - w 99% przypadkow jak mi ktos poleca playliste albo ja znajduje w necie, to jest na Spotify, a na AM nie.
@rol89:

Aplikacja na iphona przez Spotify Connect miesza mi w ustawieniach głośności podbijając ją na maxa co jest mega wkurzające.

Spróbuj: Ustawienia -> Urządzenia -> Odznacz „ekran blokady urządzenia”, wtedy będziesz kontrolować dźwięk na urządzeniu tylko gdy masz otwarte Spotify
@logx: niestety mam to już wyłączone i ciągle gdy słucham spotify na macu a potem przełącze się na komórkę to potrafi podobić mi głośność na maxa (bo na macu mam na maxa) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rol89 ja wybrałem Apple ze względu na jakość. Poza tym Spotify jest chyba pod każdym innym względem lepsze: connect, playlisty, wyszukiwanie, rekomendacje. Ale dla mnie ważna jest jakość ¯_(ツ)_/¯. Cały czas mam nadzieję, że Spotify się ogarnie i w końcu wprowadzi te hucznie zapowiadane lossless